Vancouver je sezono odprl z dvema zmagama. Foto: Reuters

Carolina je z zadetkoma Victorja Raska in Teuva Teravainena po prvi tretjini vodila z 2:0. Na začetku druge tretjine je za še lepšo prednost poskrbel Justin Faulk. Canucksi so v nadaljevanju le strnili svoje vrste. Najprej je izid še v drugi tretjini znižal Bo Horvat, v tretji pa sta se med strelce vpisala še Markus Granlund in Ben Hutton.

Vancouver se je izvlekel tudi na prvi tekmi sezone proti Calgaryju. "Da se nam je še drugič v sezoni uspelo vrniti po zaostanku, je neverjetno! To je nekaj velikega, nekaj, kar nam lani ni uspevalo," je dejal Sutter in dodal: "To je morda obliž za lanske tekme na uvodu sezone, ko smo jih po vrsti izgubljali ali v podaljšku ali po kazenskih strelih." Granlund je poleg zadetka vpisal še podajo, vratar Jacob Markstrom pa je ustavil 19 strelov.

New York Islandersi so prav tako po podaljšku s 3:2 ugnali Anaheim, Edmonton pa je z 2:6 izgubili proti Buffalu. Junak srečanje je bil Ryan O'Reilly, ki je prispeval kar štiri točke, dva gola in dve podaji.

NY ISLANDERS - ANAHEIM * 3:2
EDMONTON - BUFFALO 2:6
VANCOUVER - CAROLINA * 4:3