Frederik Andersen je prvi Danec, ki čuva gol v Ligi NHL in to mu gre več kot odlično: 4 tekme in 4 zmage s 95,2 odstotki ubranjenih strelov. Foto: Reuters
Pavel Dacjuk (Detroit Red Wings ) - Al Montoya (Winnipeg Jets)
Detroit je v Winnipegu gostoval prvič po aprilu 1996, ko so z zmago v končnici pospremili originalne Jetse iz Manitobe v Arizono. Foto: Reuters
Barack Obama in Chicago Blackhawksi s Stanleyjevim pokalom v Beli hiši
Kapetan prvakov Jonathan Toews je Obami ob sprejemu v Beli hiši predal dres z njegovim imenom in številko 13. Foto: Reuters

24-letnik, ki med drugim februarja v Vojensu ni mogel preprečiti slovenskih olimpijskih sanj, je novo vratarsko odkritje Anaheima. Na papirju tretji vratar Ducksov je po poškodbi Viktorja Fastha dočakal priložnost in je na štirih tekmah popeljal soigralce do štirih zmag.

Andersen: "Ljubim New York"
V prenovljenem Madison Square Gardnu na Manhattnu je Andersen z 32 obrambami ustavil vse napade "modrosrajčnikov" razen enega (Del Zotto v 39.). Že v 1. tretjini so gostje prek Coreyja Perryja in Kyla Palmierija dosegli oba gola, ki sta na koncu zadostovala za 12. zmago sezone. Anaheim je po uvodnih dveh porazih na dolgi turneji iztržil pet zmag in en poraz po "loteriji", s čimer je zdaj na 1. mestu NHL-a za dve točki prehitel San Jose, ki pa je tudi odigral dve tekmi manj.

"Igrati v Madison Square Gardnu je nekaj posebnega. Ljubim New York. V tem mestu je toliko odličnih stvari in ena od njih je tudi, da zmagaš na hokejski tekmi," je bil zadovoljen prvi danski vratar v zgodovini Lige NHL.

Winnipeg za spremembo nadigral Detroit
Detroitu ni pomagalo niti 43 obramb Jimmyja Howarda, da bi prišel do četrte zaporedne zmage na turneji po Zahodni Kanadi. Winnipeg, ki je bil v črnem nizu med katerim je dobil le eno od zadnjih sedmih tekem, je prišel do prepotrebnega uspeha po zaslugi 3. napada Matt Halischuk - Mark Scheifele - Michael Frolik, ki je ob koncu 2. tretjine najprej izenačil, na začetku zadnje tretjine pa še povedel Jetse v vodstvo in do zaslužene zmage s 4:2, pri čemer so gostitelji nadstreljali Rdeča krila s 47:28.