Po bankrotu leta 2010 je bil Dinamo Moskva na robu razpada, a se je združil z MVD-jem in od takrat sloviti modri D znova seje strah po ruskih ledenih ploskvah. Skupno je to 11. ruski naslov prvakov za Dinamo, drugi v KHL-u. Foto: EPA

Traktor pred bučnim občinstvom v Čeljabinsku ni zmogel še enega velikega preobrata, v letošnji končnici je namreč dvakrat napredoval po zaostanku z 1:3 v zmagah. Domači "medvedi" so v ponedeljek v Moskvi že preživeli prvo finalno tekmo za biti ali ne biti in tudi tokrat so odločno začeli ter povedli prek Maksima Jakucenje z 1:0.

Jerjomenko najboljši, Cvetkov veliki junak
Po treh vratnicah se je sreča Dinamu nasmehnila še v napadu in z dvema goloma v treh minutah (Sergej Soin in Dmitrij Pestunov) so branilci naslova vodili z 1:2. V tretji tretjini je za zasluženo izenačenje s soloprodorom poskrbel Petri Kontiola. Pritisk Traktorja za zmago, s čimer bi izsilili odločilno sedmo tekmo, se ni obnesel, saj je v vratih "modro-belih" blestel Aleksander Jerjomenko.

Ker je bilo po 60 minutah 2:2, je odločitev tako prvič v seriji prinesel podaljšek, kjer pa se je Južnim Uralcem hitro zalomilo. Prvi zvezdnik Jevgenij Kuznjecov si je prislužil nespameten prekršek v obrambni tretjini in pobuda je prešla v roke Dinama, ki jo je kronal čez tri minute. Denis Kokarev je podal pred gol, kjer sta se zapletla ključna moža obrambe Traktorja Deron Quint in Michael Garnett, Aleksej Cvetkov pa je z golom v odprt gol končal sezono 2012/13.

Vratar Jerjomenko je bil drugič zapored izbran za najboljšega hokejista končnice, Jurij Babenko pa je drugič zapored dvignil Gagarinov pokal za zmagovalca vse močnejše lige KHL.