Andrej Hebar je izenačil z igralcem manj, tri minute pred koncem pa je dosegel ključni zadetek za 1:3. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Gregor Koblar
Gregor Koblar je dosegel že deseti zadetek v letošnji sezoni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zeleno-beli so prekinili niz šestih zaporednih porazov v Ligi Ebel. V uvodni tretjini tekmeca z dna lestvice nista navdušila, nekaj polpriložnosti pa sta vratarja Adam Munro in Jerry Kuhn ustavila.

Hebar izenačil z igralcem manj
V nadaljevanju sta priložnosti zapravila Gregor Koblar in Ken Ograjenšek. V 24. minuti je Christoph Echtler presenetil Kuhna in poskrbel za vodstvo. Innsbruck je imel nato še priložnost z igralcem več, ko je bil na kazenski klopi Jake LaPlante, a so morski psi naredili napako, v protinapad je ušel Andrej Hebar in matiral Munroja.

Učinkoviti zmaji v zadnji tretjini
Raztrgana in ne preveč privlačna predstava se je nadaljevala tudi v zadnji tretjini, priložnost za odločilni zadetek pa so najprej zapravili gostitelji, ko so v 52. minuti Tyler Donati merili čez gol. Zmaji so svojo izkoristili dve minuti pozneje, ko je Koblar iz gneče ukanil Munroja. Tri minute pred koncem je Hebar učinkovito zaključil protinapad, podal je Miha Verlič. Minuto in 19 sekund pred koncem je Munro zapustil vrata, Anže Ropret pa je zatresel prazno mrežo.

V petek v Sarajevu proti Beljaku
Ljubljančani so na zadnjem mestu in bodo drugi del začeli brez točk. Ivo Jan se zaveda, da se 17. januarja začenja pravi boj. V petek in nedeljo bodo končali redni del v Sarajevu, ko se bodo ob okrogli obletnici olimpijskih iger pomerili z Beljakom in KAC-em v dvorani Zetra.