Jan Muršak je dosegel edini zadetek za Olimpijo ob prednosti igralca več. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Mike Ouellette
Mike Ouellette je potrdil zmago Črnih kril, zatresel je prazno mrežo. Foto: MMC RTV SLO

Obe letošnji tekmi so Črna krila dobila. Doma so zmagala s 7:3, pred 14 dnevi pa v Tivoliju po kazenskih strelih s 3:2. Končni izid ni pravi pokazatelj dogajanja na ledu v polni dvorani v Linzu. Razmerje v strelih je bilo 30:28. Ljubljančani so bili povsem enakovreden tekmec, gostitelje je kar nekajkrat reševal vratar David Leneveu, ki je prejšnji mesec prišel v Linz namesto Alexa Westlunda.

Olimpija napadala, Lebler zadel
Že v deseti sekundi je zapretil Jan Muršak, v 12. minuti je imel priložnost še Eric Pance, vendar je bil domači vratar znova na pravem mestu. V 13. minuti je strel Mihe Pesjaka iz bližine veličastno ujel Leneveu in si prislužil aplavz 3.700 gledalcev. V naslednji akciji so izbranci Roba Dauma povedli, z močnim strelom iz zapestja iz bližine je bil natančen Brian Lebler. Ko je bil na kazenski klopi Žiga Pance, je Marc-Andre Dorion zadel prečko.
Muršak z igralcem več ujel priključek
V 33. minuti je Martin Grabher-Meier ob levi vratnici povišal na 2:0. 49 sekund pred koncem druge tretjine je Muršak ob "power playu" vlil upanje, ko je poslal plošček pod prečko. Podajalca sta bila vratar Jerry Kuhn in Chris D'Alvise. Na kazenski klopi je sedel Curtis Murphy.
Sodnik Veit na napačnem mestu
Zadnja tretjina se je začela zelo sporno. Brock McBride je hotel izbiti plošček iz svoje tretjine, sodnik Georg Veit ga je ob ogradi s telesom nenamerno zaustavil, Lebler je krenil proti vratom in v 12. sekundi matiral Kuhna za 3:1. Bojan Zajc je minuto in 38 sekund pred koncem iz vrat povlekel Kuhna, ko so imeli Ljubljančani igralca več. Poskušali so s šestimi igralci proti štirim priti do priključka, a Mike Ouellette je s strelom po zraku prek celotnega igrišča postavil končni izid.
Po menjavi vratarja so prvaki osvojili kar 15 od 16 možnih točk in so trenutno najbolj vroča ekipa lige.
Polom Medveščaka v Beljaku
Ljubljančani bodo v naslednjem krogu v petek v Tivoliju gostili Medveščak, ki je v Beljaku klonil kar z 2:11. Štiri zadetke je dosegel Derek Ryan, Robert Kristan pa je v uvodnih dveh tretjinah prejel kar deset golov.

27. krog:
LINZ - TELEMACH OLIMPIJA
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Lebler 14., 41., Grabher Meier 33., Ouellette 59.; Muršak 40.

DORNBIRN 27 9 3 15 -24 21
INNSBRUCK 27 4 3 20 -75 11 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko