Fabio Hofer in Andrew Jacob Kozek

Zeleno-beli so v Linzu zadnjič slavili 11. februarja 2011. Le še v Salzburgu imajo daljši niz porazov. V letošnji sezoni so izbranci Roba Dauma na prvih dveh medsebojnih tekmah slavili s 4:0 in 8:1.
Po osmih minutah že 2:0
Tudi tokrat so gostitelji pred 4.800 gledalci začeli sijajno. Andrew Jacob Kozek je že po 86 sekundah igre po protinapadu matiral Andyja Chioda. Sebastien Piche je v 8. minuti povišal na 2:0 ob prednosti igralca več, na kazenski klopi je sedel Luka Kalan. Razmerje strelov na vrata v uvodni tretjini je bilo 16:13.
Mušič unovčil prednost igralca več
Na začetku druge tretjine je bil izključen Rob Hisey, že po 19 sekundah "power playa" je znižal kapetan Aleš Mušič. Najprej je zadel vratnico, odbit plošček pa je pospravil v mrežo. Sledil je še protinapad Mušiča in Toma Zanoškega, a je slednjemu plošček preskočil palico, pozneje pa še prodor Kyla Medveca, dvakrat je streljal še Hunter Bishop, a vratar Michael Ouzas je bil vedno na pravem mestu. Zmaji so imeli v 33. minuti veliko prednost dveh igralcev več, a v teh 45 sekundah niso uspeli izenačiti.
Linz v zadnji tretjini zadel še trikrat
Kazen je prišla v 44. minuti, ko je povratnik v ekipo Linza Mike Ouellette zadel za 3:1 po podaji Patricka Spannringa. Tri minute zatem je bil natančen še Fabio Hofer. Le 36 sekund pozneje se je znova tresla mreža domačih, a je plošček pred tem zapustil napadalno tretjino in linijska sodnika sta označila prepovedan položaj, tako da zadetek ni obveljal. Žiga Pešut je vlil upanje v 54. minuti, a je pet minut pred koncem končni izid postavil Matthias Iberer. Razmerje v strelih na vrata je bilo 42:39.
Za novo leto na Madžarsko
V četrtek Olimpija gostuje v Szekesfehervarju, Sapa Fehervar je tokrat presenetljivo gladko odpravila vodilni Salzburg s 4:1.