Kyle Medvec, Andrew Sarauer in Anže Ropret
Andrew Sarauer je eden najboljših napadalcev Sape. V 19. minuti je dosegel enajsti zadetek v letošnji sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Csaba Kovacs

Zeleno-beli so v preteklih sezonah odlično igrali na Madžarskem, v letošnji sezoni pa so gladko izgubili obe srečanji. 21. septembra je bilo 4:0. Tokrat so bili slovenski prvaki še bolj nemočni, razmerje v strelih na vrata je bilo kar 32:11.
Že v uvodni tretjini enosmerni promet
V prvi tretjini so gostitelji popolnoma prevladovali (streli 13:1). 19 sekund so imeli celo dva igralca več, ko sta na kazenski klopi sedela Gregor Koblar in Maks Selan. Ljubljančani so se še uspeli obraniti. V 16. minuti je Frank Banham, ki se je po treh tekmah vrnil v postavo, matiral Andyja Chioda, tri minute zatem pa je bil s strelom pod prečko z bližine natančen še Andrew Sarauer ob prednosti igralca več. Andrej Hebar je bil izključen le osem sekund.
Sila zamenjal Chioda
V drugi tretjini se je zgodba nadaljevala. Istvan Bartalis je v 23. minuti povišal na 3:0. Ko je na kazenski klopi sedel Kyle Medvec, je v 27. minuti zadel Csaba Kovacs. Trener Fabian Dahlem je Chioda potegnil iz vrat, vstopil je Aleš Sila. Olimpija je prejela številne nepotrebne kazni, v 34. minuti so imeli šest igralcev na ledu. Ob "power playu" je Kovacs z močnim strelom z desne strani hitro matiral drugega vratarja zmajev. Edino pravo priložnost je imel Tom Zanoški v 40. minuti, a je streljal mimo gola.
Koger postavil piko na i odlični predstavi Madžarov
V 55. minuti je Daniel Koger po dobljneme sodniškem metu še šestič zatresel ljubljansko mrežo. Matej Hočevar in Andrej Hebar sta nespretno izbila plošček iz tretjine in prejela dvominutno kazen. Sapa je dve minuti pred koncem še četrtič unovčila prednost igralca več. Znova je zadel Koger, ki je predtem v celotni sezoni dosegel le en gol. Zmajem pa so se minute vlekle kot ure in so komaj čakali, da se prvojanuarska nočna mora konča.
Do konca prvega dela je še deset tekem, v nedeljo v Tivoli prihaja Innsbruck.