Heikki Mälkiä ima dovolj razlogov, da se drži za glavo. Igra Olimpije je slaba, prave forme ni in v Ljubljani se po vsega šestih krogih že napovedujejo spremembe. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn je moral plošček iz svoje mreže pobrati štirikrat. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Patrick Coulombe
Patrick Coulombe je znižal le na gol zaostanka, vendar so gostje takoj zatem zadeli. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Gradec iz Tivolija z zmago

Znova se je ponovila zgodba s preteklih tekem. Varovanci Heikkija Mälkäja so z neodgovorno igro - po izgubljenem ploščku v bližini svojih vrat so gostje zadeli, Jerryja Kuhna pa so premagali tudi iz lahkih protinapadov - vpisali še peti poraz. V Tivoliju letos Olimpija sploh še ni osvojila točke. V prihajajočem tednu naj bi se v ljubljanskem taboru obetale spremembe, jasno pa je, da se bo zmajem pridružil slovenski igralec iz Lige NHL Jan Muršak.

Po napadalni igri Olimpije Gradec v polno
Olimpija je na začetku tekme prevzela pobudo in si priigrala kar nekaj lepih priložnosti, ki pa so jih zmaji prav vse zapravili. Chris D'Alvise, Scott Freeman in Aleš Mušič so imeli priložnosti, da bi domačo vrsto popeljali v vodstvo. Kljub premoči Ljubljančanov pa se je najprej zatresla domača mreža. Po sodniškem metu pred vrati zmajev je plošček na modri liniji prejel Kevin Moderer, ki je z natančnim strelom presenetil pokritega Kuhna.

Tudi v nadaljevanju so si zmaji priigrali nekaj zrelih priložnosti za izenačenje. Nevarno so zapretili tudi z igralcem manj, vendar Anžetu Ropretu, Brocku McBridu in še enkrat D'Alvisu ni uspelo premagati Frederica Cloutierja. Podobno kot v prvi tretjini so tudi v drugi po napadih Olimpije zadeli gostje. Andrew Thomas si je za svojimi vrati privoščil veliko napako in plošček prepustil tekmecem. Vodstvo panterjev je povišal Guillaume Lefebvre. Ob koncu tretjine so domači hokejisti z igralcem manj imeli protinapad, vendar se je Patrick Coulombe zapletel. Tako so "kontro" na drugi strani izpeljali hokejisti Gradca in v situaciji 2:1 je Olivier Labelle pospravil plošček v mrežo.

Serija Olimpije hitro končana
Vse moči so zmaji v zadnji tretjini usmerili v napad. V 47. minuti jim je tako vendarle uspelo premagati Cloutierja. Po podaji McBrida je mrežo zatresel D'Alvise. Vsega minuto pozneje so hokejisti Olimpije ujeli priključek. Za 3:2 je po samostojni akciji plošček v gol pospravil Coulombe. Nalet domače zasedbe je po vsega 40 sekundah zaustavil Dustin Van Ballegooie, ki je tudi postavil končni izid tekme.