Tomaž Razingar, ki še ni našel kluba v tujini, je že na uvodni tekmi sezone v jeseniškem dresu pokazal svojo kvaliteto. Foto: MMC RTV SLO

Kapetan slovenske izbrane vrste je že v 33. sekundi ukanil Thomasa Commissia. Italijani so v prvi tretjini uspeli izenačiti.
V 36. minuti so gostitelji povedli z golom Massima Ansoldija. 24 sekund zatem je ob prednosti igralca več po podajah Marjana Manfrede in Žiga Sveteta znova zadel "Raza". Merano je po dveh tretjinah vodil s 3:2.

V 50. minuti je Razingar izenačil na 3:3. Zmago je Meranu zagotovil Taggart Desmet v 51. minuti, nato pa je zadel še 16 sekund pred koncem v prazno mrežo, saj je v zadnji minuti Matic Boh zapustil vrata.

75 obramb Avsenika
Neumarkt je z 10:1 ugnal Bled. Gostje so sprožili kar 94 strelov. 18-letni vratar Nace Kapus je bil zamenjan že v 19. minuti pri 0:5. Namestno njega je vstopil komaj 15-letni Urban Avsenik, ki je v 41:20 igre ubranil kar 75 od 80 strelov (93,75%).

Slavija do zmage v zadnji tretjini
V slovenskem dvoboju med Celjem in Playboy Slavijo je bilo še po dveh tretjinah izenačeno. Goste je v vodstvo povedel Jaka Zdešar, a je Andrej Kolar hitro izenačil. Založani so v zadnjem delu le strli odpor tekmecev ter z zadetkoma Jureta Sotlarja in Tilna Pilka Zagorca zmagali.

V zgoščenem urniku konca tedna za ligaše INL ne bo pravega počitka. Že v nedeljo jih čakajo tekme tretjega kroga, Jeseničani gredo v Lustenau, Založani bodo gostili Zell am See, na sporedu pa bosta še dva slovenska obračuna, Celje - MK Bled in Maribor - Triglav Kranj.