Jan Muršak pred francoskimi vrati. Foto: Drago Cvetanović
Rok Tičar je dosegel prvi gol za Slovenijo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Odmevi po hokejskem turnirju v Innsbrucku
Galski petelini močnejši od risov

Za Slovenijo sta zadela Rok Tičar in Boštjan Goličič.

Slovenci, pri katerih je v vratih priložnost dobil Andrej Hočevar, so imeli v prvi tretjini pobudo, najnevarnejši je bil prvi napad Rok Tičar, Robert Sabolič in Žiga Jeglič, ki pa mu ni uspelo kronati premoči.

Tičar izkoristil številčno prednost
Zato pa so bili učinkovitejši Francozi, ki so povedli v 21. minuti, ko je ob prednosti igralca več Hočevarja iz bližine matiral Damien Fleury. Slovenijo je osem minut pozneje v igro vrnil Tičar, ki je neubranljivo meril ob številčni prednosti.

Goličič izza vrat za 2:2
Charles Bertrand
je v 30. minuti poskrbel za novo francosko vodstvo. Napadi Slovenije so obrodili sad v 42. minuti, ko je Boštjan Goličič pridrsal izza gola in plošček ob vratnici spravil v mrežo.

Hat-trick Fleuryja
Veselje Slovencev je bilo kratkotrajno, saj je Fleury v 46. minuti celo z igralcem manj v protinapadu zadel za 3:2. Henderson (54.) je povišal na 4:2, piko na i francoski zmagi pa je s svojim tretjim golom postavil Fleury. Slovenija tako Innsbruck zapušča z zmago nad Belorusijo in porazoma proti Avstriji in Franciji. Francozi so s tremi zmagami tudi osvojili turnir.

Slovenija je drugo in tretjo tretjino odigrala brez Jana Urbasa, ki si je poškodoval hrbet.

Kopitar: Prejemali smo prepoceni gole
"Že drugo tekmo zapored smo nadstreljali nasprotnika, a nismo dali dovolj golov. Prejemali smo tudi prepoceni gole, sploh takrat, ko jih ujameš. Tretji je bil celo v obdobju naše premoči, pa smo dobili gol. Pokazalo se je, da so Francozi močni, že nekaj časa igrajo zelo dober hokej," je selektor Matjaž Kopitar strnil vtise po zadnji tekmi v Innsbrucku.