Matjaž Kopitar daje navodila svojim varovancem. Foto: BoBo
Žiga Jeglič
Žiga Jeglič je podal pri golu Jana Urbasa. Foto: BoBo
Risi le nadigrali Kazahstance

Varovanci Matjaža Kopitarja so tokrat prikazali boljšo igro, a so vse do 50. minute vodili gostje, ki jih je v vodstvo popeljal Andrej Spiridonov.

Tehtnico sta nato na slovensko stran nagnila Gal Koren in Jan Urbas, ki sta zadela v razmiku ene minute.

Brez golov v uvodni tretjini
Slovenci so v 4. minuti že premagali Vitalija Kolesnika, a je sodnik že prej prekinil igro. Varovanci Matjaža Kopitarja so imeli nato številčno premoč, vendar prednosti niso izkoristili. Mreži se do konca tretjine nista zatresli, čeprav so Slovenci "nadstreljali" Kazahstance z 11:4.

Spiridonov presenetil Hočevarja
Čeprav je bila Slovenija tudi v drugem delu nevarnejši nasprotnik, ji ni uspelo matirati kazahstanskega vratarja. Na drugi strani so bili Kazahstanci uspešnejši, saj je Andrej Spiridonov v 37. minuti skorajda z mrtvega kota z leve strani izjemno zadel bližnji kot vratarja Andreja Hočevarja. Razmerje strelov po drugi tretjini je bilo 21:13 za Slovence.

Koren in Urbas zadela za preobrat
Slovenija je vendarle izenačila v 50. minuti, ko je Gal Koren s strelom z leve strani približno meter od modre črte presenetil Kolesnika. Manj kot minuto pozneje je Jan Urbas zadel za vodstvo, potem ko je po podaji Žige Jegliča z leve strani plošček poslal v prazno mrežo.

Poškodba D. Rodmana in Razingarja
Vzdušje v slovenski reprezentanci je že dopoldne nekoliko pokvarila vest iz Nemčije, kjer sta se poškodovala David Rodman in Tomaž Razingar. Ali je njun nastop na svetovnem prvenstvu ogrožen, še ni znano.