Jesenice so nadoknadile dva gola zaostanka za novo zmago. Foto: Drago Cvetanović

Gostje so pred 700 gledalci v Podmežakli začeli bolje, saj so z goloma Christopha Draschkowitza in Martina Mairitscha povedli z 2:0, kar je bil izid prve tretjine.

Trmastim Gorenjcem je v drugem delu uspelo izenačiti. Najprej je ob prednosti igralca več zaostanek znižal Marjan Manfreda (34.), dve minuti pozneje pa je Luka Kalan prav tako ob številčni prednosti zabil za 2:2.

Odločilni zadetek je padel v 43. minuti. Žan Jezovšek je sprožil, Kalan pa je spremenil pot ploščku in matiral gostujočega vratarja Bernharda Bocka. Razmerje strelov je bilo 35:33 za železarje.

Williams obujal spomine na sezono 1988/89
Uvodni plošček je vrgel Brian Williams, nekoč reprezentant ZDA in hokejist, ki je v sezoni 1988/89 igral za Jesenice. Ob obisku Slovenije, kjer je prvič od odhoda z Jesenic, si je zaželel pozdraviti nekdanje soigralce in si ogledati tekmo železarjev.