Anže Kopitar se je vpisal med strelce na tretji tekmi 1. kroga proti San Joseju. Foto: Reuters
Tanner Pearson
Tanner Pearson je odločil srečanje v San Joseju. Foto: Reuters
Kopitar strelec ob pomembni zmagi Kingsov

Kingsi so izgubili uvodna obračuna serije na svojem ledu, zato je bila zmaga v San Joseju nujno potrebna. Gostje iz Staples Centra so upali na dober začetek, a so že po 30 sekundah doživeli hladno prho! Joe Thornton je pridrvel izza gola, sprejel podajo Tomasa Hertla in s strelom iz zapestja plošček poslal mimo Braydena McNabba in za hrbet nemočnega Jonathana Quicka.

Kingsom se je nato nasmehnila sreča. V 8. minuti je bil zaradi zadrževanja s palico za dve minuti izključen Tommy Wingels - ta je na nedovoljen način zadržal Drewa Doughtyja -, Los Angeles pa je v igri z igralcem več 20 sekund pozneje izid poravnal. Jake Muzzin je sprožil z razdalje, plošček se je odbil do Milana Lucica, ki je s hitro podajo pred vrata zaposlil Anžeta Kopitarja. Hrušičan je hladnokrvno zadel iz bližine za 1:1.

Mreži se do konca rednega dela srečanja nista več zatresli, so se pa morali Kingsi štirikrat braniti z igralcem manj, po dvakrat v drugi in v zadnji tretjini. V podaljšku so gostitelji po štirih minutah storili napako, ki jih je drago stala. Na modri črti so izgubili plošček, ukradel ga je Dustin Brown, ki je v ogenj poslal Tannerja Pearsona, ta pa je brez večjih težav premagal vratarja Martina Jonesa in zaostanek v seriji prepolovil (1:2). Naslednja tekma bo v sredo, prav tako v San Joseju.