Scott Howes je dosegel drugi ljubljanski zadetek. Foto: Marko Kovič
Olimpija
Miha Verlič je v prvi tretjini zadel za izenačenje na 1:1. Foto: Marko Kovič
Hokejisti Olimpije so kar tri gole prejeli z igralcem manj na ledu. Foto: Marko Kovič

V torek je bilo v Tivoliju 1:2, edini zadetek je za zmaje dosegel Žiga Grahut, gostitelji pa so vodili vse do zadnje tretjine. Ljubljančani so izgubili četrtič zapored in so po 11 odigranih tekmah trdno zasidrani na zadnjem mestu. Dosegli so le eno zmago in imajo le dve točki, šest manj od predzadnjega Innsbrucka. Po katastrofalnem začetku so se pri Olimpiji že zgodile prve menjave. Slovenske prvake sta med tednom zapustila Alex Berry in Bryan Schmidt. Deseti poraz je zdaj tudi pošteno zamajal stolček trenerja Bojana Zajca.

Tokrat so Dunajčani odločno začeli in že v prvi tretjini 19-krat streljali (Ljubljančani so zbrali le pet strelov) na vrata Jerryja Kuhna. Domačo vrsto je ob izteku 11. minute v vodstvo popeljal Kevin Puschnik, manj kot dve minuti pozneje pa je po podaji Damjana Dervariča za izenačenje poskrbel Miha Verlič. Capitalsi so po zaslugi Dustina Sylvestra, ki je bil uspešen z igralcem več, dobili prvo tretjino.

Trije goli z igralcem več
V nadaljevanju je bilo bolj izenačeno. V drugi tretjini so Dunajčani znova izkoristili številčno premoč na ledu. Izključen je bil Jeff Ulmer, za 3:1 pa je zadel Mike Ouellette. Dobri dve minuti pred koncem tretjine je ljubljansko zasedbo v igro po podaji Matevža Ermana vrnil Scott Howes. V 48. minuti so bili gostitelji znova uspešni z igralcem več. 14 sekund po izključitvi Judda Blackwaterja je mrežo zatresel Jonathan Ferland. Zmaji so na koncu poskusili tudi brez vratarja, a se izid ni spremenil.

V nedeljo čaka Olimpijo novo težko delo. V Tivoli prihaja Bolzano. Edini italijanski predstavnik v razširjenem avstrijskem tekmovanju je bil do petkovih tekem v vodstvu. Po porazu v Beljaku (4:2) pa je vodstvo prevzela vrsta Hannuja Järvenpääja.