S srčno igro, izjemnimi obrambami Roya in zadetkoma Tavžlja se je Olimpija dokopala do dveh točk proti favoriziranemu Beljaku. Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija v Tivoliju do dveh točk

Tavželj je z modre črte zadel v 34. minuti in izenačil izid na 1:1, sodniki so zadetek priznali šele po ogledu posnetka. Do konca rednega dela ni bilo golov, zato je odločal podaljšek, v katerem je Tavželj zadel po 79 sekundah (podajalec: Nardo Nagtzaam) in kronal srčno igro zeleno-belih. Potem ko je bila ves prvi del Lige Ebel prikovana na dno lestvice, je Olimpija z istim številom točk pred Gradcem.

Za Beljak zadel Santorelli
Edini zadetek za Beljak, ki je v drugi del tekmovanja prenesel šest točk (največ v kvalifikacijski skupini), je dosegel Kanadčan Marc Santorelli, ki je bil v šesti minuti s strelom pod prečko spreten pred golom Olivera Roya.

Koren zatresel okvir vrat
Kljub premoči Beljačanov (razmerje v strelih 10:15; na koncu 28:51) si je v prvi tretjini nekaj priložnosti priigrala tudi ljubljanska zasedba, najlepšo pa je imel Gal Koren v deseti minuti, a je po njegovem strelu s kakšnega metra plošček zadel okvir gola in vratar gostov Jean-Philippe Lamoureaux (nekoč je branil pri Olimpiji) je ostal nepremagan.

Poleg Tavžlja junak tekme še Roy
V drugi tretjini je Olimpija po izenačenju pritisnila in Lamoureaux je imel precej dela. V zadnji tretjini so domači zelo slabo igrali z igralcem več, zelo dobro pa so se branili z igralcem manj. V obdobjih, ko so tekmeci silovito pritiskali, sta jih reševala Roy in sreča, ko so Beljačani zadeli okvir gola, a so imeli tudi sami še vsaj dve lepi priložnosti za zmago, toda Miha Logar in Žiga Pešut nista bila dovolj natančna.
Pešut: Zmagovati moramo že v rednem delu
"Potrebovali smo tri točke, saj zaostajamo za ostalimi ekipami zaradi rednega dela. Lahko bi zmagali že po rednem delu, ampak na koncu smo srečno zadeli in osvojili dve točki. V drugem delu Lige Ebel moramo zmagovati v rednem delu in ne v podaljšku ali v kazenskih strelih. Gledalci so se zbudili in upam, da jih bo v nedeljo še več," je pojasnil Žiga Pešut.

V nedeljo bo Telemach Olimpija gostila Fehervar.