Hokejisti Olimpije so se v drugi tretjini vrnili po zaostanku 1:3. Foto: BoBo
Olimpija na zadnjem mestu lestvice Lige Ebel za predzadnjim Dornbirnom zaostaja štiri točke. V naslednjem krogu se bodo Ljubljančani v nedeljo v gosteh pomerili z vodilnimi Dunajčani. Foto: BoBo
Zmaji v Tivoliju do točke proti Dornbirnu

V prvi tretjini derbija dna lestvice je bila Olimpija boljša (v strelih 14:10), toda že po peti minuti je bila prisiljena loviti tekmeca, ko je zadel nekdanji zmaj Chris D'Alvise. Odgovor je sledil v deseti minuti, ko je Gal Koren iz svoje obrambne tretjine krenil po levi strani in podal pred gol, kjer je Jure Sotlar le podstavil palico.

V drugi tretjini sta D'Alvise z igralcem več in Martin Mairitsch (prvi zadetek sezone) zagrozila, da bo Olimpija spet brez točk, toda zmaji so se vrnili. V 31. minuti so končno izkoristili igralca več, zadel je Sotlar, v 39. minuti pa je izenačil Hunter Bishop, ko je v mrežo pospravil odbiti plošček. Dogajanje je popestril pretep Andreja Hebarja in Jonathana D'Aversa.

Zadnja tretjina ni postregla z zadetki, je pa Olimpija zelo ogrožala vratarja Nathana Lawsona, ko je imela štiri minute power play, a ji več od prečke Žige Pešuta štiri minute pred koncem ni uspelo izvleči.

V petminutnem podaljšku ni bilo odločitve, zato so sledili kazenski streli. Pri Olimpiji so bili neuspešni tako Jure Sotlar kot tudi Tom Zanoški in Žiga Pešut, medtem ko je pri gostih zadel Chris D'Alvise in svoji ekipi priboril dve točki.