Fabian Dahlem
Telemach Olimpija, ki jo vodi nemški trener Fabian Dahlem, je do zdaj v 35 krogih zmagala 12-krat. Foto: www.alesfevzer.com
Ebel: Zmaga zmajev proti Innsbrucku

Prva domača tekma v letu 2015 je bila za Ljubljančane priložnost, da končajo niz porazov. Še posebej boleč je bil tisti, ki so ga v četrtek doživeli v Szekesfehervarju (7:0).

Dva zadetka v razmiku 40 sekund
Moštvi, ki ju je na dnu lestvice ločilo sedem točk, sta dvoboj začeli odprto. Priložnosti na obeh straneh so si kar sledile, ob hitri igri pa sta imela veliko dela tudi oba vratarja, Andy Chiodo in Adam Munro. Sredi prve tretjine pa so nato zeleno-beli napade in borbeno predstavo vendarle kronali tudi z zadetkom. Po podaji Žige Pešuta je Hunter Bishop načel mrežo Innsbrucka. Ko so najzvestejši navijači zmajev še proslavljali prvi gol, je že padel drugi. Tom Zanoški je pobegnil po levi strani in rutinirano premagal Munroja, med prvim in drugim zadetkom je minilo le 40 sekund.

Siddall znižal na 3:2
Aleš Mušič
je v 25. minuti izkoristil napako gostov, ki so mu podali plošček le nekaj metrov od vrat, in z natančnim strelom poskrbel za vodstvo s 3:0. A če so takrat gostitelji začeli razmišljati o tem, da je Innsbruck že padel, so se zmotili. Gostje so prvič oživeli že dve minuti pozneje, ko je imela Olimpija igralca manj, prednost pa je izkoristil Kenneth MacAulay. Druga polovica druge tretjine je bila v znamenju avstrijske ekipe, ki je več napadala in bila nenehno pred Chiodom. Ljubljanski vratar je veliko nevarnosti preprečil, ni pa mogel drugega zadetka v 36. minuti, ki je povsem odprl tekmo. Strelec je bil Matt Siddall.

Pešut poskrbel za lažje zadnje minute
Izenačena tekma s priložnostmi na obeh straneh in z dobrimi obrambami se je nadaljevala tudi v zadnji tretjini. Priložnost za predčasno odločitev sta imela najprej Gregor Koblar in Zanoški, a je po njunem protinapadu sredi tretjine Munro plošček še ubranil. Ko je že kazalo, da bo končnica tesna, pa je Pešut izkoristil plošček, ki ga je izza gola poslal Koblar, in ga neubranljivo poslal v mrežo. Ljubljančani so lažje zadihali in se na koncu na tretji medsebojni tekmi v sezoni veselili druge zmage.
V torek v Tivoli prihaja Gradec, ki je v zelo slabi formi in bo v drugem delu zagotovo igral v "spodnjem domu".