Kristof Reinthaler je dosegel prvi zadetek v Olimpijinem dresu. Foto: HDD Telemach Olimpija
Tesen poraz hokejistov Olimpije z Linzem

Čeprav je bil vratar Oliver Roy spet odličen, Olimpija ni nadgradila zmage nad Dunajem in pred nizom treh gostovanj (Dunaj, Gradec, Znojmo) ostaja pri petih točkah. V zadnji tretjini je bila preveč nedisciplinirana (štiri izključitve), medtem ko sama ni znala izkoriščati številčne prednosti. Pokopal jo je Andrew Kozek z dvema zadetkoma, tudi odločilnim v 51. minuti.
"Zaslužili bi si več a je bilo preveč izključitev, da bi na koncu lahko še izenačili," je povedal Gregor Koblar, strelec zadetka za 2:2.

Reinthalerjev prvi gol za Olimpijo
Ljubljanska ekipa je pred okrog tisoč gledalci v prvi tretjini sprožila več strelov (10:6), vendar ni bila dovolj konkretna. Linz je povedel po protinapadu, ko je po podaji z leve strani v prazno mrežo plošček potisnil Patrick Spannring. V 26. minuti je vodstvo z izjemnim zadetkom - plošček je zadel v zraku in mu spremenil smer - ob igralcu več povišal Andrew Kozek. Zmaji so se takrat vendarle prebudili in v 37. minuti znižali zaostanek. Branilec Kristof Reinthaler je sprožil močan diagonalni strel z leve strani in se v Olimpijinem dresu prvič vpisal med strelce.

Kozek kronal protinapad tri na ena
Še pred koncem druge tretjine je sledila imenitna priložnost za izenačenje, toda ob "power playu" Olimpiji že drugič na tej tekmi ni uspelo sprožiti niti enega strela na gol Linza. Zadnjo tretjino je bolje začela Olimpija. Po dobrih dveh minutah igre je za izenačenje poskrbel tretji napad, lepo akcijo je po desni strani pripravil Andrej Hebar, zadel je (prvič v sezoni) Gregor Koblar. Zadnjo besedo je imel spet prvi napad Linza oziroma 29-letni Kanadčan Andrew Kozek, ki je po protinapadu tri na ena v 51. minuti odločil tekmo in Linzu priboril tretjo zmago sezone.