Jerry Kuhn je dolgo ohranjal Olimpijo v igri, v zadnji tretjini pa je prejel kar štiri gole. Foto: Marko Kovič
Miha Verlič
Miha Verlič je plošček spravil prek črte, a na počasnem posnetku sodniki tega niso jasno videli. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ivo Jan
Ivo Jan je po uvodni zmagi zdaj na klopi Olimpije doživel že osmi poraz zapored. Foto: Aleš Fevžer
Aleš Mušič
Po poškodbi je znova zaigral kapetan Aleš Mušič. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpija v enem tednu štirikrat izgubila

Zmaji so v preteklem tednu odigrali štiri tekme. Trikrat so gostovali in trikrat tesno izgubili. Na začetku težkega gostujočega niza so Orli v Znojmu slavili s 4:2, dobili pa so tudi prvi medsebojni dvoboj letos (5:2). Ljubljančani so klonili že 19. v tej sezoni in tako ostajajo trdno na zadnjem mestu.

Najlepšo priložnost za Olimpijo je v prvi tretjini zamudil Miha Verlič, ki je sam pridrsal pred Sasuja Hovija, a mu ploščka ni uspelo spraviti v mrežo, odbito ploščico pa je Nick Ross poslal prek vrat. Predtem je z igralcem več nevarno poskušal Žiga Pešut, ki je streljal z desne strani, a je bil gostujoči vratar na mestu. Po teh dveh priložnostih so napadalneje zaigrali tudi gostje, sprožili nekaj strelov, celo več kot zmaji, ki so bili sicer v prvi tretjini boljši, a je Jerry Kuhn brez težav ohranil mrežo nedotaknjeno.

Sodniki na posnetku niso videli gola
Takoj po prihodu iz garderobe so Ljubljančani izvedli hiter protinapad. V napadalno tretjino je zadrsal Verlič, oddal plošček na desno stran Jeffu Ulmerju, s katerim sta izmenjala dvojno podajo, in Verlič je streljal. Hovi je s pravo "parado" s palico plošček izbil, toda počasni posnetek je pokazal, da je bil prek črte, a sodniki po ogledu posnetka zadetka niso priznali, saj naj se ne bi jasno videlo, ali je bila ploščica zares s polnim obsegom prek črte.

Kmalu zatem - ob izključitvi Kena Ograjenška - pa so gostje povedli. Streljal je Lubomir Stach, Kuhn je strel odbil, ljubljanska obramba pa je pozabila na Adama Havlika, ki je osamljen ploščico potisnil v gol. Olimpija je po prejetem zadetku pritisnila. Z igralcem več sta nevarno streljala Judd Blackwater in Ulmer, najlepšo priložnost pa je po lepi akciji tretjega ljubljanskega napada zapravil Pešut, ki je streljal mimo vrat. V drugi tretjini so imeli gostitelji kar trikrat na voljo "powerplay".

Popoln mrk v zadnji tretjini
Na začetku zadnje tretjine je lepo priložnost zapravil Verlič, 15 minut pred koncem pa je po lepem preigravanju sam pred gostujoča vrata pridrsal Jake Laplante, a je dvoboj dobil razpoloženi Hovi. Dve minuti pozneje si je domača obramba privoščila veliko napako, ko je le s pogledom spremljala Davida Bartoša, ki je plošček pod Kunom spravil v mrežo.

Po izključitvi Rossa, ki je dobil disciplinsko kazen tekme, so Orli z igralcem več na ledu še trikrat zadeli. Najprej je bil uspešen Petr Beranek, ki je v mrežo preusmeril ploščico po strelu Jana Lattnerja, Havlik je zadel dobro minuto pred koncem, 14 sekund pred iztekom 60. minute pa je, ko je bil izključen še Matevž Erman in so gostje imeli dva igralca več na ledu, za petardo v ljubljanski mreži poskrbel Michal Kolarz.