Patrick Coulombe je v 32. minuti storil hudo napako v obrambi, ki jo je kaznoval Kim Strömberg in Orle iz Znojma znova povedel v vodstvo (1:2). Sledila je črna 35. minuta, v kateri so Orli Jerryja Khuna premagali še dvakrat. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Eric Pance
Eric Pance je na začetku druge tretjine zadel gol, ki pa so ga sodniki zaradi stanja gostiteljev v vratarjevem prostoru razveljavili. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn je moral v 54. minuti zaradi ugovarjanja zapustiti led, zamenjal ga je Matic Boh. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Branilci Olimpije znova igrali nezanesljivo

Zmaji so v petek v Pulju dosegli sladko zmago, potem ko so Medveščak v amfiteatru premagali s 3:2 in zmagali prvič v letošnji sezoni. Z dvema osvojenima točkama so se na prvenstveni lestvici dvignili na 10. mesto, navijači so upali, da bo to začetek prepotrebnega niza dobrih predstav, a še zdaleč ni tako.

Bolj negotovi kot v petek
Gostitelji v prvi tretjini niso prikazali igre s petkove 'ledene vročice' v Pulju, kjer so šokirali Medveščak in povedli s kar 3:0. Tokrat zadetka niso dosegli, v obrambi so bili precej bolj negotovi, v napadu pa so bili brez pravih idej. Še najbolj je bilo vroče v 7. minuti, ko so proti češkim vratom sprožili Anže Ropret, Miha Verlič in Matej Hočevar. Prva tretjina je bila sicer prežeta z izključitvami, bilo jih je kar devet (pet na strani zmajev). Ljubljančani so si priigrali nekoliko več priložnosti, na drugi strani so Čehi prežali na napake in čakali na priložnosti iz protinapadov, a so vsakič naleteli na dobro razpoloženega vratarja Jerryja Kuhna.

Orli v osmih minutah zadeli štirikrat!
Na začetku druge tretjine je Eric Pance zadel za vodstvo Olimpije, a so sodniki zaradi stanja v vratarjevem prostoru zadetek razveljavili. Sledile so tri hitre spremembe rezultata. Gostje so v 29. minuti sprožili z modre črte, Kuhn je strel ubranil, odbiti plošček pa je v mrežo pospravil oprezni Marek Uram. Ljubljančani so izid prek Chrisa D'Alvisa izenačili, a so Čehi takoj zatem prek Kima Strömberga po napaki Patricka Coulombeja znova vzpostavili vodstvo.

Že dolgo ne tako slabe obrambe zmajev ...
Sledil je razpad sistema v igri Olimpije, zmaji so v obrambi drveli iz ene napake v drugo, nasprotnik pa je v 35. minuti zadel še dvakrat za neverjetnih 1:4. V 51. minuti je odjeknila "petarda". Po vnovični napaki v obrambi je Richard Jarusek plošček poslal v prazno mrežo. Za piko na i slabemu večeru pod Rožnikom je poskrbel še eden izmed glavnih sodnikov, ki je v 54. minuti zaradi ugovarjanja pod prho predčasno poslal vratarja Kuhna.