Aleksander Ovečkin je k zmagi Washingtona prispeval gol in podajo. Foto: Reuters
Hokejistom Washingtona takoj uspel brejk

Washington je namreč z zadetkom Larsa Ellerja v 27. minuti vodil že z 0:4. Dva zadetka so gostitelji dosegli z igralcem več. Vratar Braden Holtby je ubranil 19 strelov, od tega devet v zadnji tretjini, ko je Tampa Bay z menjavo vratarja prepozno našla ritem in prepolovila zaostanek.

Michal Kempny (prvi gol v končnici) je bil v osmi minuti prvi strelec, vodstvo pa je pet sekund pred koncem uvodne tretjine povišal Aleksander Ovečkin, ki je izkoristil prednost igralca več. Sodniki so kaznovali Tampo, ker je imela na ledu preveč hokejistov. Ovečkin, ki je prispeval tudi eno podajo, je v letošnji končnici dosegel že devet zadetkov.

V drugi tretjini sta zadela še Jay Beagle in Lars Eller, ki je znova izkoristil igralca več na ledu.

Steven Stamkos na začetku zadnje tretjine in Ondrej Palat v 52. minuti sta lahko le ublažila poraz. Ruski vratar Andrej Vasilevski je v prvih dveh tretjinah ubranil 21 od 25 strelov, v zadnji tretjini pa je priložnost dobil Louis Domingue in ubranil vseh sedem strelov.

Druga tekma finalna serije bo v nedeljo prav tako v Tampi.