Anže Kopitar je podal za vodstvo Kraljev s 3:0. Foto: Reuters
Justin Williams in Anže Kopitar (LA Kings)
Justin Williams je dvakrat zadel domačo mrežo. Premagal pa je oba vratarja, Bishopa in Vasilevskega. Foto: Reuters

dpravili Tampo in prekinili niz treh zaporednih porazov. Floridsko moštvo je bilo do te tekme vodilno v Vzhodni konferenci, zdaj pa ga je prehitel Detroit.

Kralji so bili izjemno učinkoviti v prvi tretjini, ko so domačo mrežo zatresli kar trikrat. Že po dobri minuti in pol je Tyler Toffoli ukradel ploščico gostiteljem, ki so začeli napad v svoji tretjini, in jo z lepim preigravanjem spravil za hrbet Bena Bishopa, ki je po prvih 20 minutah mesto v vratih prepustil Andreju Vasilevskemu. Čez 11 minut je Justin Williams izkoristil mojstrsko podajo Trevorja Lewisa. Napadalec Los Angelesa je povsem z leve z bekhendom podal pred vrata, kamor je pridrsal Williams in povišal na 2:0. Tretji gol so gostje dosegli le dve sekundi pred iztekom tretjine. Anže Kopitar je priboril plošček ob ogradi in ga podal nazaj na modro črto Robynu Regehrju, ki je na levi našel samega Drewa Doughtyja, ta pa je zadel za 3:0.

Še pred iztekom prve minute nadaljevanja so se gostitelji približali. Oblegali so gostujoča vrata in po dveh močnih strelih se je plošček odbil do Nikite Kučerova, ki ga je potisnil v prazno mrežo. Tudi zadnjo tretjino so domači hokejisti dobro začeli. Po minuti in pol je Tampo v polprotinapadu v igro vrnil Victor Hedman. Dobrih 12 minut pred koncem tekme je Kralje na varnejša dva gola prednosti vrnil Williams, ki je v protinapadu povsem z desne zadel z močnim strelom pod prečko.

Dve točki za nov zagon Kraljev
"Vsaka zmaga je izjemno pomembna, ne glede na to, kje jo dosežeš. Potrebovali smo ti dve točki. Zadeli smo štirikrat in po navadi je to dovolj za zmago,"
je po tekmi dejal vratar Kraljev Jonathan Quick, ki je zbral 26 obramb. "Zanimivo, da mislim, da sploh nisem igral tako dobro, a sem dvakrat zadel. Včasih igraš zelo dobro, a nimaš kaj pokazati. Prvega gola ne bi dosegel, če ne bi Trevor tako izvrstno podal. Srečo sem imel, da sem bil tisti, ki je bil na drugi strani. To je bila velika zmaga za nas in upamo, da bomo nadaljevali tako igro tudi na naslednjem gostovanju v Columbusu," je pristavil Williams.

Najnevarnejši hokejist Tampe Steven Stamkos pa je obžaloval slabo prvo tretjino: "Nismo dobro začeli in smo zaostajali s 3:0. Ne bomo dobili veliko tekem, če bomo hitro v takem zaostanku. Nikoli se ne predamo in tudi tokrat se nismo, a četrti gol je bil odločilen. Na to potem nismo našli odgovora."