Los Angeles je še vedno daleč od igre iz zadnjih treh sezon, ko je dominiral v posesti ploščka in poskusih strelov. Podobno neprepričljivo za njegov visoki standard igra tudi Anže Kopitar. Foto: Reuters
Brad Richards (Chicago Blackhawks)
Brad Richards je pred desetimi leti popeljal Tampo Bay do Stanleyjevega pokala, pri čemer je bil izbran tudi za najboljšega igralca končnice. Zdaj bo skušal osvojiti drugi prstan s Chicagom, ki lovi tretji naslov v petih letih. Foto: Reuters
Dustin Tokarski (Montreal Canadiens) - Brian Flynn (Buffalo Sabers)
Brian Flynn, ki je z golom v 55. minuti poskrbel za podaljšek, je nato odločil "loterijo" v 5. seriji in domnevno najslabše moštvo lige, Buffalo, je še drugič v dveh dneh premagalo Montreal, ki zato ni več vodilno moštvo lige NHL. Foto: Reuters

A na račun niso prišli le Blackhawksi, ki so bili lani tako blizu obrambi Stanleyjevega pokala, temveč tudi Rangersi. Kako? Kingse sta namreč na prvi tekmi po finalu pred finalom pokopala dva hokejista, ki sta junija igrala za Newyorčane in z njimi izgubila veliki finale ravno z izidom 4:1. Kot prvi je že v 2. minuti z bejzbolskim udarcem zadel Daniel Carcillo, ki je lansko sezono sicer začel kot 13. napadalec Kraljev in bil nato zastonj poslan k Rangersom.

Odločil Richards, a ne Mike, temveč Brad
Sledil je šov Brada Richardsa, ki je dosegel dva gola po dveh velikih napakah domače obrambe, najprej v 18. minuti za 2:0 in nato še v 29. minuti za 3:1. Vmes je edini gol Kraljev dosegel Jordan Nolan, ki je tik pred tekmo zamenjal vnovič poškodovanega Mariana Gaborika. Končni izid je v prazen gol postavil Brandon Saad. Prvi center Los Angelesa Anže Kopitar je že na peti zaporedni tekmi ostal brez točke, iz petih poskusov strela pa je enkrat resno ogrozil Coreyja Crawforda.

Po finalu odveč v New Yorku, zaželen v Chicagu
Brad Richards je bil eden glavnih dolžnikov Rangersov v finalu, zaradi prebogate pogodbe in premajhnega učinka za 1. centra so Newyorčani poleti odkupili njegovo pogodbo. Kot prosti igralec je nato podpisal za Chicago, kjer bi moral zapolniti mesto 2. centra. Sezono je začel sicer počasi, tako da so se pojavili že prvi dvomi, a zdaj je v Los Angelesu potrdil, da je spet pravi: 6 golov in 10 podaj na 24 tekmah.

"Gostovanje pri Los Angelesu je bilo nekako grenko-sladko. Želim si, da bi mi kaj podobnega uspelo na zadnjem gostovanju v Staples Centru, potem bi se mogoče obrnilo drugače," se je Richards spomnil poraza v boju za Stanleyjev pokal.