Sergej Mozjakin je bil MVP finala. Foto: EPA

Za moštvo iz Magnitogorska je lovorika v tem tekmovanju prva, po dvakrat sta zmagala Bars Kazan (2009 in 2010) in Dinamo Moskva (2012 in 2013), leta 2011 pa je bil prvak Salavat Julajev iz Ufe.

Gostitelji so povedli že v 5. minuti, ko je bil natančen Francis Pare, a je David Ullstrom v 14. minuti izenačil. Ključna je bila 37. minuta, ko je najprej Jaroslav Kosov zadel za 3:2, le 41 sekund zatem pa je Jan Kovar povišal na 4:2. Najkoristnejši igralec (MVP) finala Sergej Mozjakin in Danis Zaripov sta potrdila zmago Metalurga v zadnji tretjini.

Finalna serija se je začela s presenečenjem, saj so Čehi prvo tekmo 18. aprila v Magintogorsku dobili s 3:0, a je Metalurg odgovoril že na drugi tekmi (4:1). V Pragi je najprej zmagal Lev s 3:2, nato pa je Metalurg z zmago s 5:3 izenačil na 2:2. Peto tekmo so prvi nosilci doma dobili z 2:1 po podaljšku, a so Čehi prav tako v podaljšku doma v ponedeljek (5:4) izsilili odločilno srečanje.

V sezoni 2013/14 je v najmočnejši ruski ligi nastopal tudi slovenski reprezentant Jan Muršak, ki se je z moskovskim CSKA-jem uvrstil v končnico, kjer pa je v prvem krogu moral priznati premoč ekipi SKA iz St. Peterburga.