Za domače navijače neprijeten prizor, ki se je v Anaheimu ponovil že četrto leto zapored: slavje gostujočega moštva na odločilni 7. tekmi serije. Foto: Reuters
Pekka Rinne (Nashville Predators)
Pekka Rinne je poskrbel, da so se Plenilci kot zadnje, osmo, moštvo uvrstili v 2. krog letošnje končnice. Nashville zdaj čaka drugo kalifornijsko moštvo - San Jose. Foto: Reuters
John Tavares (NY Islanders)
Kapetan in 1. center Otočanov John Tavares še naprej blesti. Z nocojšnjimi tremi točkami je s skupno 11 prevzel vodstvo na lestvici najučinkovitejših igralcev končnice, hkrati je s šestimi goli tudi prvi strelec. Foto: Reuters

Nashville je oba zadetka dosegel že v 1. tretjini prek Colina Wilsona in Paula Gaustada, nato pa s pomočjo razpoloženega vratarja Pekke Rinneja (36 obramb) zdržal vse nalete gostiteljev, sicer zmagovalcev Pacifiške skupine, za katere je edini zadetek dosegel Ryan Kesler.

Prvič napredovali po letu 2012
"Ta zmaga pomeni veliko in kaže, da imamo pravi karakter. Veliko se lahko naučimo iz te serije. Igrali smo proti resnično dobremu tekmecu, zato lahko iz tega res marsikaj izvlečemo. Mislim, da smo že zdaj boljše moštvo,"
je po tekmi povedal Rinne. Nashville je napredoval šele tretjič v končnici, pred tem je nazadnje preskočil oviro v "play-offu" leta 2012.

Se je čas trenerja Boudreauja iztekel?
Anaheim je četrtič zapovrstjo zapravil vodstvo s 3:2 v zmagah in izgubil sedmo tekmo na domačem ledu. Pred sezono so bili Ducksi ob branilcu naslova Chicagu glavni favoriti za naslov, zdaj pa so številni prepričani, da so ure štete trenerju Bruceu Boudreauju. V rednem delu blesti in je v devetih sezonah z Washingtonom in Anaheimom osvojil kar osem divizijskih naslovov, a nato redno izpadal na sedmih tekmah, kjer ima v trenerski karieri zdaj izkupiček 1-7, vse poraze pa doživel na domačem ledu!

"Mislim, da tekmeci niso imeli posebej veliko priložnosti, mi pa smo nekajkrat zatresli še okvir vrat. To je bila verjetno ena naših najboljših iger v tej seriji, ampak očitno nam ni bilo usojeno. Ne znam pojasniti tega," pa je povedal napadalec domačih Andrew Cogliano.

Otočani močno naluknjali Bishopa
Prvič v zgodovini Lige NHL se je 2. krog končnice začel že pred koncem obračunov 1. kroga. Prvo tekmo večera sta tako odigrali ekipi
Tampa Bay in NY Islanders. Pri Newyorčanih je z dvema zadetkoma blestel Shane Prince, kapetan John Tavares pa je dodal na koncu zmagoviti gol in dve podaji. Strela, lanski prvak Vzhoda, je že v 2. tretjini iz igre potegnila prvega vratarja Bena Bishopa, ki je prejel štiri zadetke iz 13 strelov.

"To je bil eden tistih večerov, ko ti ne gre prav nič. To moram pozabiti. Ne gre za zadnjo tekmo, gre za naslednjo, na to se moram osredotočiti," pravi Bishop. Tampa se je po zadetkih Nikite Kučerova in Valtterija Filppule približala na 3:4 v zadnji tretjini, a Cal Clatterbuck je z golom v prazno mrežo pokopal upe domačih.