Jean-Francois Jacques je v 22. minuti ob
Jean-Francois Jacques je v 22. minuti ob "power playu" načel mrežo zmajev. Foto: www.alesfevzer.com
Union Olimpija
Kac z Olimpijo opravil v drugi tretjini

Po zmagi v Innsbrucku v nedeljo (1:4) so bili zmaji optimistični, saj so v Tivoliju v letošnji sezoni že dvakrat spravili na kolena KAC. Celovčani, ki imajo proračun prek sedem milijonov evrov, si novega spodrsljaja nikakor niso smeli privoščiti in tokrat so bili precej boljši tekmec. Razmerje v strelih na gol je bilo 31:49.
Neizkoriščene priložnosti v uvodni tretjini
Prva tretjina se je končala brez golov, čeprav so si domači priigrali tri priložnosti prek Aljaža Uduča, Andreja Hebarja in Toma Zanoškega. Neizkoriščeni sta ostali tudi dve prednosti igralca več, Celovčani pa so najbolj zagrozili ob dveh nevarnih strelih Lukasa Pitherja, ko je bil zbran Miika Wiikman.

Vse odločeno v razmaku 15 minut
Odločitev o zmagovalcu je padla v drugi tretjini, ko so gostje dosegli štiri gole. V 22. minuti je moral zaradi igre z visoko palico na kazensko klop Žiga Pešut, številčno prednost pa je hitro unovčil Jean-Francois Jacques. V 32. minuti je na 0:2 povišal sijajni Jamie Lundmark. Štiri minute zatem je v protinapad krenil Oliver Setzinger in z izjmenim diagonalnim strelom pod prečko matiral Wiikmana, ki ni imel svojega večera. Le 21 sekund zatem je zmedeno obrambo zeleno-belih kaznoval še Kirk Furey.

Edini strelec za zmaje Uduč
Na začetku zadnjega dela je finskega vratarja Wiikmana zamenjal Tomaž Trelc, ki je ohranil mrežo nedotaknjeno (obranil je 14 strelov). Častni zadetek za Ljubljančane je v 59. minuti prispeval Aljaž Uduč po lepi podaji Hebarja z desne strani. Predtem je Tom Zanoški v 53. minuti zapravil kazenski strel.

Olimpija bo v petek gostovala v Dornbirnu, ki je doma izgubil proti Innsbrucku (1:2 po kazenskih strelih).