Sacha Guimond

kjer so hokejisti Olimpije dosegli sploh prvo zmago (2:3).

V ključnem delu sezone je zmaje zapustil odlični napadalec Nik Pem, ki bo do konca sezone član nemškega drugoligaša Heilbronner Falken. Fabian Dahlem, ki je pred letom dni zapustil Tivoli, je že sredi letošnje sezone zvabil Jonathana Hartyja, zdaj pa je odšel še eden izmed nosilcev igre Olimpije.

Zajc ni imel na voljo niti treh popolnih peterk
Trener Bojan Zajc je imel na voljo zelo okrnjeno zasedbo, saj so poškodovani Boštjan Groznik, Gal Koren, Krištof Potočnik in Žan Luka Srpčič, Mark Čepon pa je zbolel. V kadru je bilo le 14 igralcev v polju in dva vratarja.
Guimond zadel za vodstvo zmajev
Prvič po nekaj letih so hokejisti Olimpije na najdaljše gostovanje krenili že dan pred tekmo, kar se je obrestovalo predvsem na začetku tekme. Že v prvi minuti se je domači vratar Florian Hardy moral močno potruditi, da je preprečil vodstvo gostov, v tretji pa ga je dvakrat rešil okvir gola. Šele v 8. minuti so si prvo priložnost priigrali tudi gostitelji, Jeff Frazee pa je bil na mestu.

Ljubljančani, ki so izgubili vseh 13 dozdajšnjih obračunov v Dornbirnu, so povedli v 13. minuti, ko je zadel Sacha Guimond. Obe ekipi sta imeli na ledu štiri igralce. Gol je popolnoma presekal domače, ki jim nikakor ni uspelo ukaniti Frazeeja.
Bussieres spretno preusmeril plošček v mrežo
Tudi v drugem delu je bila igra zelo izenačena, v 28. minuti pa so domači doživeli novo hladno prho. Po podaji Guimonda je Raphael Bussieres plošček preusmeril v vodstvo z 2:0. Po pol ure igre je Brian Connelly naredil prekršek, ob "power playu" so Ljubljančani močno pritisnili, a jim ni uspelo še povečati prednosti.

Popoln napad buldogov obrodil sadove
Buldogi, ki so zelo slabo začeli drugi del Lige Ebel, so se prebudili v zadnji tretjini. James Livingston je najprej v 43. minuti unovčil prednost igralca več, izključen je bil Žiga Pešut. Cody Sylvester je v 50. minuti kronal veliko premoč (streli na vrata v zadnji tretjini 13:1) za 2:2. V zadnjem delu je oslabljenim Ljubljančanom, ki so igrali z vsega petimi branilci, zmanjkalo moči, so pa zdržali pritisk in prišli do podaljška.

Mušič znova mož odločitve
V podaljšku je Jeffu Frazeeju uspelo mrežo ohraniti nedotaknjeno. Zelo vroče je bilo predvsem med 62. in 64. minuto, ko je bil izključen Aljaž Uduč. Razmerje v strelih na vrata je bilo 47:28.
Odločali so kazenski streli, kjer je zadel Mušič, ki je pravi specialist za to prvino hokejske igre. Odločil je že srečanji v Innsbrucku in Szefesfehervarju.
Zelo pomembna povratna tekma že v soboto
V soboto ob 16.15 Dornbirn prihaja v Tivoli, Olimpija pa bo lovila že četrto zaporedno zmago v razširjenem avstrijskem prvenstvu, ki bi jih približala celo drugemu mestu v kvalifikacijski skupini. Lani so Ljubljančani v drugem delu zbrali le tri točke, letos pa jih imajo po polovici tekmovanja že sedem.