Junak zmage nad Salzburgom je Žiga Pance, ki je najprej podal za gol Mušiča in 2:1, dve minuti pozneje pa je zadel še sam za 3:1, kar je bil na koncu tudi zmagoviti gol. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Luka Gračnar
19-letni Luka Gračnar je po mnenju skavtske službe Lige NHL peti najbolj nadarjeni vratar v Evropi in se mu obeta, da bo poleti izbran na NHL-naboru. Foto: Aleš Fevžer
Zadetki s tekme Telemach Olimpija - Salzburg

Olimpija je po dveh zmagah na začetku bojev v "spodnjem domu" Lige Ebel znova resno v igri za letošnjo končnico. S 4:2 je v Tivoliju prvič letos padel tudi Salzburg.
Ljubljanski hokejisti so s prvim letošnjim skalpom prehiteli Salzburžane in se zavihteli na 2. mesto slabše šesterice, ki se v razigravanju bori za dve mesti v končnici razširjenega avstrijskega prvenstva v hokeju na ledu.

Mušič in Pance pregnala Gračnarja
Salzburg je začel udarno in prek Patricka Obrista povedel že po 105 sekundah, nato pa je Jerry Kuhn uspešno krotil poskuse gostov. Olimpija je izenačila v 8. minuti, ko je bil natančen Brock McBride. Sredi 2. tretjine so "zmaji" v razmiku dveh minut udarili dvakrat: najprej je zadel Aleš Mušič, nato pa še Žiga Pance in po treh golih iz 13 strelov je bil iz vrat "rdečih bikov" pregnan Luka Gračnar.

D'Alvise ekspresno odgovoril Schrempu
Nekdanji NHL-ovec in spletna zvezda hokejskih trikov Robie Schremp je v 45. minuti vlil upanje na preobrat v korist Salzburžanov, a kaj ko je že 10 sekund pozneje Chris D'Alvise zadel za 4:2. Do konca so Ljubljančani znali ohraniti prednost dveh golov, s čimer so se povzpeli na 2. mesto "spodnjega doma", ki bo ob koncu razigravanja peljalo v končnico.

Kuhn po prestani kazni prvi "zmaj"
Levji delež za obe spodbudni zmagi gre pripisati vratarju Jerryju Kuhnu, ki je tokrat ukrotil 32 strelov in je bil ob Žigi Pancetu (gol in podaja) najboljši posameznik med "zmaji". Zanimiva tekma je postregla tudi z nekaj pretepaškimi vložki in pretirano grobostjo Avstrijcev, navijače je razburil nedosojen kazenski strel po prekršku vratarja Brucklerja nad Kevinom de Vergilliom, na koncu pa je bil Andrej Hebar zaradi naleta še prestrogo izključen do konca tekme.

V tretji tekmi drugega dela čaka še neporažene Ljubljančane zahtevno gostovanje na Češkem pri vodilnem Znojmu, ki je tokrat premagal Dornbirn v gosteh s kar 7:1.

V končnico vodita le prvi dve mesti
Po bledem zaključku prvega dela sezone 2012/13, ko so hokejisti Olimpije nanizali štiri visoke poraze, so "zmaji" na najlepši mogoči način začeli boje v "spodnjem domu", saj so na Madžarskem s 3:2 premagali Sapo. S Salzburgom Ljubljančani do tokratnega petkovega večera niso imeli najboljših izkušenj, saj so predtem izgubili vsa štiri letošnja medsebojna srečanja, in to z razliko v golih 5:19!