Žiga Pance je bil zelo razpoložen na tretji polfinalni tekmi v Salzburgu. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenski reprezentant, ki je pred tremi leti v dresu Bolzana potopil Salzburg v podaljšku odločilne tekme finalne serije, je v 3. minuti sprejel podajo Marka Popovica, preigral Matthiasa Trattniga in matiral Bernharda Starkbauma. Daniel Sondell je izenačil z modre črte dve minuti zatem ob "power playu".

Celovčani, ki so obe prvi tekmi izgubili z 1:4, so v 12. minuti znova povedli. Mitja Robar je zaposlil Popovica, ki je zatresel mrežo. Minuto pred koncem uvodne tretjine je izenačil Bill Thomas ob prednosti igralca več.

Vse je že kazalo na podaljšek, ko je v 59. minuti Manuel Geier podal do brata Stefana, ki je odločil srečanje.

Dunaj je dobil tudi tretjo tekmo proti Bolzano (1:0). Edini zadetek pred 7.000 gledalci v razprodani dvorani Alberta Schultza je dosegel Jonathan Ferland v zadnji minuti druge tretjine. Capitalsi si lahko že v torek zagotovijo preboj v finale.