Novi trener Ljubljančanov Jure Vnuk, ki je tokrat drugič uradno vodil ekipo, eno tekmo pa je oddelal kot začasni trener, se je veselil prve zmage. Mladi Salzburžani so dobili zadnji medsebojni tekmi v Mozartovem mestu in tudi tokrat je bil obračun tesen.

Zmaji so imeli razpoloženega vratarja, olimpijski rezervist Robert Kristan je zbral 31 obramb. V prvi tretjini sta mreži mirovali. Gostitelji so povedli v 35. minuti, ko je zadel Gal Koren. V zadnji tretjini so rdeči biki pritisnili (streli na vrata 6:11). Nicolas Wieser je minuto in pol pred koncem zapustil vrata. Pet sekund pred zadnjim piskom sirene je prazen gol zadel edini udeleženec olimpijskih iger iz slovenskih klubov Andrej Hebar.

Prvič sta zaigrala Žiga Svete in Luka Petelin, v Tivoliju pa je prvič igral tudi Sašo Rajsar. Vsi trije so okrepili zeleno-bele pred odločilnim delom sezone. Olimpija je še vedno na šestem mestu, do konca rednega dela ima še pet tekem, v sredo bo gostila Val Gardeno.

Oraže pokopal nekdanje soigralce
Zell am See, ki je na desetem mestu, je malce presenetljivo osvojil tri točke proti železarjem. V 8. minuti je bil zaradi zadrževanja s palico izključen Žan Jezovšek. Po 17 sekundah "power playa" je zadel Martin Oraže. 33-letni koroški Slovenec je v lanski sezoni igral za Jesenice.

V drugi in tretji tretjini so Jeseničani močno pritisnili. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo kar 17:33, a domači čuvaj mreže Patrick Machreich je bil vedno na pravem mestu. Tudi minuta in 20 sekund igre brez vratarja na koncu srečanja ni prinesla izenačenja in s tem podaljška.