Jeseničani so imeli petkrat igralca več, zadeli pa so le enkrat. Tadej Čimžar je bil natančen v 50. minuti. Foto: www.alesfevzer.com

Že prva tretjina za slovenske prvake ni bila obetavna. Ko je na kazenski klopi sedel Giulio Scandella, so gostitelji celo povedli. Nezbranost Jeseničanov je unovčil Michele Stevan v 16. minuti in z igralcem manj ukanil Clarka Saundersa. Dve minuti zatem je Anthony Bardaro povišal na 2:0.

V drugi tretjini sta bila natančna še Marco Rosa in Alexander Gellert. V 32. minuti je po četrtem prejetem zadetku Gaber Glavič iz vrat potegnil Saundersa, vstopil je Mark Vlahovič. Erik Svetina je v 37. minuti znižal na 4:1 in pred zadnjimi 20 minutami so imeli Jeseničani še upanje.

V zadnji tretjini so vse moči usmerili v napad in imeli premoč (streli na vrata 7:15). Tadej Čimžar je v 50. minuti unovčil prednost igralca več, Luka Kalan pa je v 54. minuti znižal na 4:3. Minuto in 35 sekund pred koncem je Vlahovič zapustil vrata, a tudi igra s šestimi hokejisti v polju ni prinesla podaljška.

Kljub porazu Jeseničani ostajajo zanesljivo tretji na lestvici, imajo 74 točk, Asiago je zdaj pri 83. Naslednja tekma železarje čaka v soboto, ko bodo spet gostovali pri ekipi Zell am See.