Rick Nash ni zamenjal kluba, saj Columbus ni bil zadovoljen s ponudbami NY Rangersov in San Joseja ter tudi Nashvilla. Foto: Reuters
Pekka Rinne (Nashville Predators)
Pekka Rinne je eden glavnih razlogov, zakaj je Nashville na zadnjih 13 domačih tekmah iztržil 11-0-2. Foto: Reuters
Cody Hodgson
Veliko je trgoval Vancouver, ki je dodal izkušnje in več fizične moči, odpovedal pa se je nadarjenemu Hodgsonu, ki ima kot novinec na položaju 3. centra za seboj sicer odlično sezono - 16 golov in 17 podaj na 63 tekmah. Foto: Reuters

Kralji, ki so z zamenjavo Jacka Johnsona za Jeffa Carterja izpeljali najodmevnejšo zamenjavo v zadnjem mesecu, so ostali zvesti slovesu najmanj učinkovitega moštva sezone, saj so prvi in edini gol zabili v zadnjih minutah, ko je Anže Kopitar prodiral po sredini, po zmedi pa je zadel zadnje dni razpoloženi kapetan Dustin Brown. Juriš v zadnjih trenutkih ni prinesel izenačenje, za kar je poskrbel prvi junak tekme vratar Pekka Rinne.

Na eni strani vratnica, na drugi gol
Gostje tudi niso imeli sreče v ključnih trenutkih. Najprej je švicarski branilec Roman Josi ob koncu 1. tretjine bolj podal kot streljal, a je plošček pod nogami nekako ušel Jonathanu Quicku. Na koncu se je za ključen trenutek izkazala 24. minuta, ko je prišlek iz Columbusa Carter zadel vratnico, Plenilci so plošček izbili, Mike Richards pa se ga za svojimi vrati ni dotaknil, tako da ni bilo prepovedanega strela. Nashville je hitro izkoristil darilo, saj je za 2:0 zadel Patric Hornqvist.

Plenilci so se utrdili na 5. mestu Zahodne konference, medtem ko so Kralji zdrsnili na 10. mesto, v noči na sredo pa jih čaka že gostovanje pri Minnesoti.

Columbus je zahteval preveč
Na dan letošnjega prestopnega roka je bilo 15 zamenjav, v katere je bilo vpletenih 31 igralcev in 11 izborov na naboru nadarjenih igralcev, kar je najmanj v obdobju po "lock-outu". Zgodila se ni nobena velika zamenjava, tudi Rick Nash bo kljub izrednemu zanimanju, predvsem NY Rangersov, najmanj do poletja ostal kapetan Columbusa, ki je trdno zasidran na zadnjem mestu lige.

Najdejavnejša sta bila Vancouver in Nashville. Podprvaki so se okrepili z obrambno naravnanim centrom Samijem Pahlssonom (Columbus) in obetavnim fizičnim krilnim napadalcem Zachom Kassianom (Buffalo), izgubil pa je nadarjenega centra Codyja Hodgsona, ki je okrepil Sablje.

Buffalo je v Nashville odposlal iskanega napadalca Paula Gaustada, Plenilci pa so se okrepili tudi z Andrejem Kosticinom (Montreal), ki bo znova zaigral z bratom Sergejem.