Anže Ropret.

Ljubljančani so dosegli četrto zmago v sezoni, tretjo po dodatnem delu igre. Po dokaj mirnem začetku brez velikih priložnosti je prvi udaril ljubljanski prvi napad. Po podaji Raphaela Boussierja je Žiga Pešut vratarja premagal iz bližine. To je bil šok za 2.600 domačih navijačev, ki so bili še bolj slabe volje tri minute pozneje, ko je na podoben način zadel še Chris Langkow. To je bil alarm za Fehervar, ki je do konca uvodne tretjine znižal v 18. minuti, ko je imel na ledu igralca več.

Ko so Madžari že v prvi minuti nadaljevanja izenačili, so bili prepričani, da je to začetek popolnega preobrata. A je Pešut v 24. minuti še enkrat izkoristil podajo Boussierja za novo vodstvo Olimpije z 2:3. Ljubljančani so imeli priložnost, da v nadaljevanju z igralcem več še povečajo prednost, a se mreža takrat ni zatresla. Je pa v 28. minuti mladi Miha Zajc po podaji Gala Korena dosegel svoj drugi gol v ligi za novo vodstvo s +2.

Povratnik v Fehervar Istvan Sofron je nato na polovici tekme znižal, v 48. minuti pa so Madžari še drugič z igralcem več izenačili na 4:4. Toda sedem minut pred koncem je odlično igro prvega Olimpijinega napada znova z golom kronal Langkow. Le minuto pozneje so imeli gostje z igralcem več priložnost dokončno odločiti o zmagovalcu, a so se domači ubranili, nato pa so slabe tri minute pred koncem še enkrat izenačili in redni del se je končal s 5:5.

Ljubljančane sta pred tem čakali težki zadnji minuti zaradi izključitve Langkowa, vendar so se ubranili, to pa je že pomenilo novo točko. Za drugo je nato poskrbel Ropret.

Naslednja tekma Olimpijo čaka v petek, ko bo doma gostila Dunajčane.