Švedi so dobili lepotico prvenstva. Foto: epa
Belorusi so dosegli drugo zmago na SP-ju. Pred tem so premagali že Avstrijo s 5:0. Foto: epa
Nesreča nikoli ne počiva.
Na tekmi Latvija - Ukrajina je v drugi tretjini po trku s soigralcem na ledu nezavesten obležal Ukrajinec Jurij Gunko. Po minuti si je 33-letni hokejist za silo opomogel. Odpeljali so ga v innsbruško bolnišnico. Foto: epa

Aktualni prvaki so začeli silovito in v 9. minuti dvakrat premagali Henrika Lundqvista. Shane Doan je v 23. minuti Severnoameričane povedel v vodstvo 3:1. Na sceno so nato stopili Švedi, ki so z duhovitimi akcijami že pred koncem druge tretjine vodili 4:3.

V zadnjih 20 minutah je na vsaki strani padel po še en zadetek. Zanimivo, da je v polno zadelo kar devet igralcev! Ob koncu tekme je bilo razmerje v strelih 42:31 v korist zmagovalcev.

Drugi derbi večera je bil le na papirju, saj so Čehi povozili Slovake s 5:1. Čehi so dobili uvodno tretjino z 2:0. Slovaki so v 28. minuti izkoristili igro z igralcem več, ko je v polno zadel Martin Strbak. Slovake je nato zajel pravi "cunami", saj je Rastislav Stana med 31. in 33. minuto prejel kar tri zadetke. V zadnji tretjini se mreži več nista zatresli.

Belorusi premagali Kazahstan
V tekmi na Dunaju so Belorusi v nezanimivi hokejski predstavi odpravili Kazahstan z zadetkom Sergeja Erkoviča v 30. minuti tekme. Ob koncu je zmago potrdil Konstantin Kolcov, ki je zadel prazna vrata Kazahstana.

Veliko vlogo pri zmagi Belorusov je imel tudi vratar Andrej Mezin, ki je drugič na prvenstvu ostal nepremagan. Tokrat je zbral kar 37 obramb.

"Obe ekipi sta čakali na prvi zadetek. Nam je bilo po doseženem zadetku precej lažje, saj smo se le še branili. Kazahstan je sicer na podobni kakovostni ravni kot mi," je po tekmi dejal beloruski vratar.

Latvijci zlomili Ukrajince
Na drugi tekmi so Latvijci lomili odpor žilavih Ukrajincev vse do 34. minute, ko je zadel Leonids Tambijevs. V zadnjem delu igre sta zmago potrdila Karlis Skrastins in Aleksandrs Semjonovs. Tako so Latvijci dosegli drugo zaporedno zmago na SP-ju v Avstriji. V četrtek so premagali Slovenijo s 3:1.