Cilj varovancev Johna Harringtona je jasen - uvrstitev v elitno skupino, za kar bo potrebno premagati vse nasprotnike. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Slavje po golu Razingarja
Tomaž Razingar je hitro izničil izenačenje Poljakov, kar je bil eden od ključnih trenutkov na tekmi. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Poljsko znižanje na 2:3
Poljaki so se dobro upirali Slovencem, a so vseeno doživeli še četrti poraz na peti medsebojni tekmi na svetovnih prvenstvih. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Slovenci so imeli proti Poljakom težko delo

Poljaki so bili popolnoma enakovreden nasprotnik, o čemer priča tudi končno razmerje strelov - 34:34. Slovenci so vse tri gole zabili že v 1. tretjini, ki so jo dobili s 3:1. Gostje so v nadaljevanju hitro znižali na 3:2, nato pa nevarno pretili vse do konca. Zadnjo minuto in pol so imeli igralca več, a je slovenska obramba na čelu z vratarjem Andrejem Hočevarjem vzdržala.

Kovačevič poskrbel za dober začetek
Slovenci so odlično začeli srečanje, saj je Sabahudin Kovačevič že v 3. minuti s strelom z modre črte premagal Krzysztofa Zborowskega. "Budu" je podal Mitja Šivic. Prav Šivic je bil glavni "krivec" za izenačenje Poljakov v 14. minuti. Zaradi nespametnega prekrška je moral na kazensko klop, številčno premoč pa je s projektilom od daleč izkoristil Marian Csorich. A že dobre pol minute kasneje je semafor kazal 2:1. Šivic je izza poljskega gola podal v vratarjev prostor, kjer je Tomaž Razingar plošček spretno potisnil v mrežo. Izid tretjine je le 11 sekund pred njenim iztekom postavil Žiga Pavlin, ki je spremenil smer ploščku po strelu Grega Kužnika z modre črte. Zadetek je bil dosežen ob številčni premoči risov. Razmerje strelov v 1. delu je bilo 12:11 v korist Poljske.

Klys snel pajčevino iz Hočevarjevih vrat
Poljakom je v 2. tretjini hitro uspelo ujeti priključek. Izključitev Kužnika je izkoristil Jaroslwa Klys, ki je Hočevarja matiral s projektilom z modre črte. Plošček je končal v levem zgornjem kotu Hočevarjevih vrat. Poljski je zadetek dal krila in sledilo je nekaj lepih priložnosti, do katerih so ob razmeroma odprti igri na obeh straneh prihajali tudi Slovenci. Najlepšo je v protinapadu zapravil Boštjan Goličič, ki na daljši vratnici ni uspel zadeti ploščka po podaji Žige Panceta. Gostje so bili v 2. delu nekoliko boljši o čemer priča tudi razmerje strelov: 11:8.

Vidmarjev spodrsljaj brez posledic
Napeta zadnja tretjina je ponudila priložnosti obema stranema, a se mreži nista zatresli. Najbolj vroče je postalo dobro minuto in pol pred koncem, ko si je branilec Luka Vidmar s popolnoma nepotrebnim prekrškom prislužil kazen. Poljski pritisk - v zadnje pol minute ob igri 6:4 - ni obrodil sadov in slavje v Tivoliju se je lahko začelo. Za igralca tekme je bil razglašen Tomaž Razingar.

V nedeljo ob 20.00 se bo Slovenija pomerila s Hrvaško, ki je v 1. krogu klonila proti Veliki Britaniji (4:1).