Kanadčani se veselijo četrte zaporedne zmage na prvenstvu. Foto: EPA
Švedska
Švedska je v 18. minuti v razmiku 21 sekund dosegla dva gola. To ji na koncu ni pomagalo. Foto: Reuters
Latvija
Latvijci so na švicarski gol sprožili 15 strelov manj kot Švicarji na latvijskega (21:36) in zmagali. Foto: Reuters

Švedi so namreč v prvi tretjini povsem zasenčili Kanadčane in jim zabili tri gole. A javorjevi listi se seveda niso predali. Po drugi tretjini so zaostajali le za gol (4:3), nato pa v zadnji zrežirali popoln preobrat.

"Bombi" Wierciocha in Ennisa za 5:4
Branilec Patrick Wiercioch je najprej v 51. minuti s polrazdalje poslal "projektil" pod prečko, tri minute pozneje pa je ob številčni prednosti podoben zadetek dosegel tudi Tyler Ennis. Švedi so že dve minuti pred koncem poskusili brez vratarja, kar pa je že po šestih sekundah kaznoval Tyler Seguin za 6:4. Končno razmerje strelov: 39:32 za Kanado.

Norvežani "otežili" življenje Sloveniji
V drugi večerni tekmi je Norveška s 3:2 premagala Slovaško, kar ne ustreza Sloveniji, ki je zdaj na dnu skupine B brez točk. Norvežani so se vrnili po zaostanku z 0:2. Dva gola je dosegel Mattias Norstebo, tudi odločilnega za 3:2 v 42. minuti.

Zmagi Rusije in Latvije
Že popoldne sta bili odigrani dve tekmi. V "slovenski" skupini je Rusija pričakovano premagala Dansko (5:2), dvakrat je zadel Sergej Mozjakin, medtem ko je v skupini A Latvija (nepričakovano) ugnala Švico. Švicarji so v 59. minuti z golom Matthiasa Bieberja izsilili podaljšek (1:1), ki ga je v latvijsko korist po dobrih dveh minutah odločil Kaspars Daugavinš.