Anže Kopitar je na 34 tekmah zbral 35 točk. Foto: MMC RTV SLO
Jan Muršak (Detroit Red Wings)
Detroit je med drugim tudi brez Pavla Dacjuka in Mika Modana. Jan Muršak bo postal drugi Slovenec po osamosvojitvi, ki bo odigral uradno tekmo v Ligi NHL. Foto: Reuters
Sidney Crosby
Sidney Crosby je na 37 tekmah dosegel 30 golov in 31 podaj. Foto: Reuters

Vsi zadetki so bili doseženi v drugi tretjini. Kopitar je v 17 minutah sprožil sedem strelov (štiri v okvir vrat). Sredi druge tretjine je Kralje popeljal v vodstvo z 2:1, z dobrim postavljanjem pred vratarjem Jonasom Hillerjem je bil zaslužen za zadnji zadetek, ko je plošček v polno spravil Dustin Brown.

Na dnu novice si lahko ogledate vrhunce tekme Los Angeles - Anaheim.

Slovenski as pohvalil Sturmovo hitro drsanje
Kopitar že peto leto igra za Kingse, a nikoli ni imel zares kakovostnega soigralca na levem krilu, ki bi stalno igral v vrhunski formi. Vodstvo kluba si želi, da bi to mesto zavzel ravno 32-letni Nemec. Sturm je v svoji tretji tekmi za LA dosegel prvo podajo, njegov vpliv pa je pohvalil tudi Kopitar: "Drsa izjemno hitro, prav tako pa je zelo spreten. Ne bi rekel, da sva z Dustinom Brownom ravno počasna drsalca, nisva pa niti najhitrejša, zato je njegov prihod v najin napad še toliko pomembnejši. Dober je tudi pred in za golom, kar smo potrebovali."

Kopitarjev napad lačen uspeha
Vse dobro pa je o slovenskem reprezentantu povedal trener Terry Murray, ki se je spomnil predvsem začetka druge tretjine. V tej je Wayne Simmonds že po 15 sekundah dosegel prvi gol na tekmi, a so Rački izenačili samo 32 sekund pozneje. "Malce je frustrirajoče, da tako hitro dobiš gol, a smo se hitro vrnili, navdušil me je predvsem Kopitarjev napad, ki je dokazal, da zna dosegati pomembne akcije in lahko pomeni jeziček na tehtnici. V njihovih očeh je videti lakoto po uspehu, kar je odlično."

Poškodba Dannyja Clearyja odpira vrata
Detroit je s 4:1 premagal Minnesoto. Strelec drugega gola Danny Cleary je v zadnji tretjini zlomil gleženj. Trener Mike Babcock je vpoklical Jana Muršaka, ki bo v Ligi NHL debitiral v ponedeljek, ko bodo Rdeča krila gostovala pri Coloradu.

Ovečkin prekinil črni niz ...
Aleksander Ovečkin
je prekinil sušo osmih tekem brez doseženega gola. Rus je zadel pri zmagi Washingtona na gostovanju pri Carolini s 3:2.

... Crosby svojega podaljšal že na 24 tekem
Pittsburgh je na gostovanju klonil pred Ottawo s 3:1. V domačih vratih je blestel Brian Ellott, ki je ustavil kar 44 strelov, v polju pa je blestel branilec Erik Karlsson, ki je dosegel tri točke (dva gola in podajo). Sidney Crosby je dobre tri minute pred koncem dosegel svoj 30. gol v sezoni in niz doseganja vsaj ene točke na tekmi podaljšal že na 24.