Anže Kopitar je v 21 minutah sprožil devet strelov, štirje so leteli v okvir vrat, en mimo, štirje pa so bili blokirani. Foto: Reuters
Andrew Cogliano
V šesti seriji je najprej zadel Jarret Stoll, nato je na drugi strani svoj strel zapravil Andrew Cogliano in Jonathan Quick (v ozadju) se je lahko veselil 20. zmage LA-ja v sezoni. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathan Quick je letos ubranil 92,9 odstotka strelov, prejema pa po 1,9 gola na tekmo. V obeh statistikah je tretji v ligi. Foto: Reuters
Justin Williams
Justin Williams je v 2. tretjini ob igri z igralcem več dosegel svoj 13. zadetek v sezoni. Foto: Reuters
Sidney Crosby
Sidney Crosby je letos neustavljiv, saj vodi tako na lestvici strelcev (29), kot po točkah (60). Foto: Reuters

Naftarji so namreč zadnjih pet tekem v Staples Centru dobili po streljanju kazenskih strelov (pri teh Kralji niso dosegli niti enega gola!). Tudi tokrat je kazalo na podoben scenarij, saj so Kanadčani po dveh serijah vodili (Anže Kopitar je zapravil prvi strel). V tretji seriji je gostitelje v igro vrnil Dustin Brown, drugo točko pa je zagotovil Jarret Stoll, ki je zadel v šesti seriji.

V Staples Centru letos 12-2-1
V rednem delu je edini dve točki dosegel Jack Johnson. Svoj tretji zadetek v sezoni je dosegel v 45. minuti, le 25 sekund za tem, ko so Naftarji povedli z 2:1. Jonathan Quick je ustavil 27 strelov. Los Angeles je doma odigral 15 tekem, v katerih ima odličen izkoristek. Z razmerjem 12-2-1 je izenačil klubski rekord.

Terry se veseli stote zmage na klopi LA-ja
Domači trener Terry Murray se je veselil 100. zmage na klopi Los Angelesa. Za ta dosežek je potreboval 197 tekem, s čimer je popravil klubski rekord. Tega je imel prej v lasti Tom Webster, ki je sto zmag dosegel na 211 tekmah. Murray je bil v tej statistiki še hitrejši na klopi Philadelphie (175) in Washingtona (194). Kot trener Floride je na 200 tekmah zbral 79 zmag.

V New Yorku 11 serij kazenskh strelov
Še daljše izvajanje kazenskih strelov so videli gledalci v New Yorku, kjer so domači Rangersi klonili proti Tampa Bayju s 4:3. Strele so za 20. zmago v sezoni potrebovale kar 11 serij kazenskih strelov. Martin St. Louis je bil edini, ki je dosegel dve točki in bil tudi razglašen za igralca tekme. Strele so tako prevzele tudi vodstvo v Jugovzhodni diviziji.

Crosby ni miroval niti na 23. zaporedni tekmi
V letošnji zimski klasiki se bosta pomerila Pittsburgh in Washington. Vroča tekmeca vzhoda v zadnjih letih sta ogrevanje opravila v prestolnici, kjer pa so bili po kazenskih strelih boljši Pingvini s 3:2. Sidney Crosby je za lanske prvake zabil gol, prispeval pa je še podajo. Svoj niz doseganja vsaj ene točko na tekmo je tako podaljšal na 23. Za zmago je bil zaslužen tudi Marc Andre Fleury, ki je ustavil 32 strelov, tekmo pa je odločil Pascal Dupuis, ki je zabil v sedmi seriji kazenskih strelov.

Vragi pred božičem zmrznili na dnu lestvice
New Jersey je bil pred začetkom sezone vroč kandidat za uvrstitev v veliki finale, zdaj pa kaže, da bo ostal brez uvrstitve v končnico. Generalni menedžer Lou Lamoriello se je zato odločil, da zamenja trenerja Johna MacLeana, na njegovo mesto je sedel Jacques Lemaire, ki je Vrage vodil že lani. A to New Jerseyju ni prav nič pomagalo, saj so pred svojimi gledalci v derbiju dveh najslabših ekip v ligi izgubili proti NY Islandersom s 5:1. Vragi so zdaj povsem na zadnjem mestu, za mesti, ki vodijo v končnico, pa zaostajajo že za 20 točk.