Odločitev v Montrealu je padla v 83. minuti. Foto: Reuters

21-letni Rus, ki so mu razveljavili zadetek v prvem podaljšku, je Careyja Pricea premagal v 83. minuti, vendar je počasni posnetek pokazal, da se je akcija začela s prepovedanim položajem. Trener Montreala Michel Therrien je bil ogorčen: "Res je težko, ko izgubiš tekmo po prepovedanem položaju. Take stvari se ne bi smele dogajati."

Goste je na začetku zadnje tretjine v vodstvo popeljal Tyler Johnson, 5:13 pred koncem pa je izenačil Max Pacioretty. Razmerje v strelih na gol je bilo 44:35 v korist Montreala, a se je v vratih Tampe s 43 obrambami izkazal Ben Bishop. "Lepo je zmagati, toda to ne pomeni še nič. Pravkar smo končali serijo z Detroitom, s katerim smo prvo tekmo izgubili. Čim prej moramo pozabiti na zmago in se pripraviti na drugo tekmo," je povedal Bishop.

V Chicagu je po prvi tretjini kazalo na prepričljivo zmago Blackhawksov, ki so proti Minnesoti povedli s 3:0, toda gosti so izničili zaostanek v desetih minutah nadaljevanja. Odločilni zadetek za zmago s 4:3 je v 40. minuti prispeval 20-letni Teuvo Teravainen, ki je dosegel svoj prvi gol v končnici. Corey Crawford je zbral 30 obramb za Chicago, ki je bil večji del tekme v podrejenem položaju.