Kanadski napadalec Chris D'Alvise je izenačil na 1:1. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jan Muršak
Jan Muršak se je izkazal z golom in dvema podajama. Foto: MMC RTV SLO
Jerry Kuhn
Jerry Kuhn je ubranil 30 poskusov gostov. Razmerje strelov je bilo sicer 39:32 za Olimpijo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpiji se je tudi v Tivoliju odprlo

Trener Hannu Järvenpää, John Hughes, Justin Taylor, Brad Cole, Scott Hotham, J. P. Lamoureux so v lanski sezoni Olimpijo popeljali do tretjega mesta v Ligi Ebel in naslova državnega prvaka, tokrat pa so morali priznati premoč zeleno-belim, ki jim je velika zmaga v Zagrebu dala krila.

Pusa povedel Beljačane v vodstvo
Olimpija je dobro začela srečanje, si pripravila nekaj pol(priložnosti), a povedli so gostje. V 12. minuti sta bliskovito akcijo izpeljala Justin Taylor in Antti Pusa, zadnji pa je nato matiral Jerryja Kuhna s strelom za njegovo levo vratnico.

D'Alvise potrdil dobro formo
A veselje gostov je bilo kratkotrajno. Zmaji so namreč izenačili le dve minuti pozneje, ko je ob izključitvi Dereka Ryana zadel Chris D'Alvise. Kanadčan, ki je dvakrat zadel na prejšnji tekmi v Zagrebu, je v mrežo poslal odbitek po strelu Jana Muršaka.

Hočevar dobil kazen igre
V 15. minuti je imela Olimpija 43 sekund dva igralca manj (Žiga Pance, Anže Ropret), a se je ubranila. V 18. minuti je Matej Hočevar zaradi grobega naleta ob ogradi dobil kazen igre. Zmaji so kljub igralcu manj izpeljali nevaren protinapad, vendar je Lamoreux ubranil poskus Muršaka. 50 sekund pred koncem je bil izključen še Mike Ratchuk, kar je znova pomenilo dva igralca več za Beljak. Gledalci so glasno izrazili nezadovoljstvo nad zaporednimi izključitvami, a na njihovo zadovoljstvo se je Olimpija ubranila.

McBride zadel za vodstvo
Zmaji so na začetku druge tretjine "preživeli" obleganje gostov, nato pa v 32. minuti zabili drugi gol. Ob izključitvi Markusa Peintnerja je z modre črte ustrelil Muršak, pred beljaškimi vrati pa je smer ploščku spremenil Brock McBride in matiral Lamoureuxa.

Muršak ob +2 povišal na 3:1
Na začetku zadnjega dela je imela Olimpija 40 sekund dva igralca več na ledu, kar je znala izkoristiti. Zadel je Muršak, ki je po strelu Andrewa Thomasa z modre črte odbiti plošček spravil za hrbet Lamoureuxa.

Hotham znižal zaostanek
Beljak je priključek ujel v 51. minuti, ko je ob prednosti igralca več (izključen Coulombe) Kuhna premagal Scott Hotham. Hotham je ustrelil kakšen meter od modre črte, plošček je zadel enega izmed domačih igralcev, spremenil smer in končal za hrbtom Kuhna. Beljak je do konca poskušal izsiliti vsaj podaljšek, a so zmaji odbili vse napade.

V nedeljo prihaja v Tivoli aktualni prvak Linz.