Jonathan Toews je proti Pittsburghu dosegel 20. in 21. gol sezone in znova potrdil, da na velikih tekmah igra najbolje. Foto: Reuters
Jaromir Jagr in Martin Brodeur (New Jersey Devils)
Ob izvrstni formi pri 42. letih (letos 19 golov in 33 podaj na 61 tekmah za Devilse) je malo verjetno, da se bo Jaromir Jagr letos že upokojil. Foto: Reuters
Justin Williams in Anže Kopitar
Anže Kopitar je ob zmagi nad Carolino prispeval podajo za tretji gol Kraljev, sprožil dva strela v okvir vrat, enega mimo, zbral dva naleta in dobil 9 od 20 bulijev v 24 izmenah za 19:42 igre. Foto: Reuters

Chicago Blackhawks so tako kar s 5:1 na koncu stadionske serije štirih tekem na prostem odpravili Pittsburgh Penguinse, pri čemer je bil prvo ime dvoboja dveh favoritov sezone Jonathan Toews z dvema goloma in podajo. Kapetan in dvakratni prvak Lige NHL je tako šele v prvem soočenju v karieri popolnoma zasenčil nasprotnega kapetana Sidneyja Crosbyja, ki sicer velja za najboljšega hokejista sveta, medtem ko velja Toews za najboljšega kapetana.
Še pred tednom skupaj osvojila Olimp
Oba izvrstna Kanadčana sta bila še pred tednom soigralca v Sočiju in sta s svojo centrsko prevlado, sicer bolj obrambno kot napadalno, popeljala Kanado do obrambe olimpijskega zlata, pri čemer sta v finalu zadela tako Toews kot Crosby in s tem ponovila tudi razplet Vancouvra 2010.

Toesova poezija na zasneženem Soldier filedu
Poteza večera med sneženjem pred 62.921 gledalci na Soldier Fieldu je tako natanko sredi tekme pripadla Jonathanu Toewsu, ki se je za 2:0 sprehodil skozi obrambo, kljub snegu na ledu lepo preigral Brooksa Orpika in še ukanil Marc-Andre Fleuryja. Branilci naslova prvaka so imeli vseskozi pobudo in so več kot zasluženo premagali vodilno moštvo Vzhoda, medtem ko sami z dvema točkama več zasedajo 2. mesto Zahoda.

700. gol Jaromirja Jagra v Ligi NHL
Med številnimi drugimi tekmami je najbolj odmeval jubilejni 700. gol v Ligi NHL Jaromirja Jagra, ki je z New Jerseyjem visoko slavil pri NY Islandersih s 6:1. Legendarni Čeh s številko 68 na dresu je postal šele sedmi hokejist s tem izjemnim strelskim mejnikom, pri čemer je treba tudi poudariti, da je Jagr bil "žrtev" kar treh "lock-outov", za nameček pa je vmes kar tri sezone preigral v Rusiji. 42-letnik iz Kladna se očitno še ne misli upokojiti, saj se je pošalil: "800 golov zveni bolje kot 700."

Kralji slavili četrtič zapored
Los Angeles je dobil še tretjo tekmo po olimpijskem premoru, skupno četrto zapored, potem ko je s 3:1 odpravil Carolino. Ob vrnitvi v domači Staples center so znova igrali tipično igro: odlično obrambno na čelu z vratarjem Jonathanom Quickom, medtem ko so v napadu dolgo trli odpor Caroline. Po izmenjavi golov v zadnji minuti 1. tretjine, so Kralji šele ob igralcu več sredi zadnje tretjine povedli z 2:1, ko je zadel branilec Alec Martinez. Vse dvome o zmagovalcu pa je z golom v prazno mrežo razčistil Justin Williams, katerega je po tretji gol z 32. podajo sezone poslal Anže Kopitar.

Tekme 1. marca: ("stadium series")