Jeseničani so povedli v 6. minuti, ko je akcijo učinkovito končal Žan Jezovšek. Vodstvo je še spodbudilo jeseniške hokejiste, ki so igrali povezano in hitro. Tri minute zatem je akcijo tretjega napada zaključil Luka Kalan. Na polovici prvega dela je domačim uspelo izid znižati, natančen je bil Michael Messner.

Vse je bilo odločeno na začetku druge tretjine. V razmiku 44 sekund sta zadela Marjan Manfreda in razigrani Jezovšek. Gostitelji so imeli tudi nekaj priložnosti, Simon Baur je minuto pred koncem drugega dela igre še vlil upanje na preobrat.

V zadnji tretjini so imeli gostitelji premoč (streli 19:4), a jim ni uspelo ukaniti Žana Usa. V 58. minuti je Miha Brus z igralcem manj postavil končni izid. Končno razmerje v strelih je bilo 41:21.

Po tekmi na Južnem Tirolskem na meji Italije in Avstrije je naslednja postaja Jeseničanov v Alpski ligi v torek Zell am See.