Jeseničani so se že prebili v finale DP-ja, od sobote naprej pa se bodo v polfinalu Lige INL merili s Feldkirchom. Foto: www.alesfevzer.com
Gašper Glavič odločil v Kranju

Železarji so prvo tekmo v petek v Podmežakli dobili kar z 10:2, tokrat pa so imeli precej več težav. Že v prvi tretjini so si priigrali številne priložnosti, zapravili so jih Nik Pem, Dejan Trkulja in Luka Tošić. V 33. minuti sta Miha Brus in David Sefič odlično kombinirala, pred praznim golom pa se je znašel Gašper Glavič in zatresel mrežo.

Zadnja tretjina je bila zelo napeta. Gostitelji so pritiskali, Jeseničani pa so prežali na protinapade. Dobro minuto pred koncem se je sam pred kranjskim vratarjem znašel Sašo Rajsar, a je bil Aleš Trobec nepremagljiv. Kranjčani so poskušali še brez vratarja, a spremembe izida ni bilo.

V drugem polfinalu se bo Telemach Olimpija pomerila s Celjem, prva tekma bo prihodnji petek v Tivoliju. Finalna serija na tri zmage se bo začela 9. aprila.

TELEMACH OLIMPIJA - CELJE

Druga tekma bo v ponedeljek, 30. marca, morebitna tretja tekma pa bo v petek, 3. aprila.