Videopregled je začinil zadnjo tretjino 2. tekme med St. Louisom in Chicagom, pri čemer so se obakrat sodniki pravilno odločili v prid prvakom, a dolgi prekinitvi sta razbili ritem "notam". Foto: Reuters
Dmitrij Kulikov in Erik Gudbranson (Florida Panthers)
Dež plastičnih podgan za izenačenje Floride proti NY Islandersom. Panterji niso serije v končnici dobili vse od leta 1996, Otočani pa so nazadnje napredovali leta 1993! Foto: Reuters
Tyler Johnson, Nikita Kučerov, Alex Killorn (Tampa Bay Lighnting)
Komaj 173 cm visoki center Tyler Johnson je s 4 točkami izenačil klubski rekord Tampe v končnicah (Vincent Lecavalier iz 2011). Za 25-letnim Američanom je mučna redna sezona, potem ko je bil lani odkritje sezone in gonilna sila Lightninga v končnici vse do velikega finala. Foto: Reuters
James Neal (Nashville Predators)
James Neal je Nashville popeljal v vodstvo že po 35 sekundah igre v Anaheimu, kjer pa je bilo nato napeto do zadnjih sekundo, ko je branilec Roman Josi blokiral strel, ki bi izsilil podaljšek. Foto: Reuters
Videopregled zasukal potek tekme St. Louis - Chicago

Osem minut pred koncem je St. Louis eksplodiral, saj je Vladimir Tarasenko z drugim golom večera povedel Blues v vodstvo proti Blackhawksom z 2:1. A trener gostov Joel Quenneville je vložil zahtevo za videopregled, saj je sumil, da je bil ob podaji Jori Lehtera v prepovedanem položaju. Na prvi pogled je bil gol čist in dosežen po izjemni akciji, a dolgotrajni pregled vseh posnetkov je potrdil, da je imel Finec eno drsalko že v tretjini Chicaga, drugo pa v zraku in je bil res v prepovedanem položaju.

Keith jeziček na tehtnici
Tarasenko si je nato prislužil kazen, ob igralcu več pa je v 56. minuti zadel Andrew Shaw. Tokrat je videopregled zahteval Ken Hitchock, zaradi domnevnega oviranja vratarja Briana Elliotta, a tokrat so sodniki presodili, da je bil gol veljaven. Sledil je zadetek Artemija Panarina v izpraznjen gol, tako da je bil zadetek Kevina Shattenkirka v predzadnji sekundi samo kozmetični popravek. Po prestani kazni se je v velikem slogu vrnil najkoristnejši igralec lanske končnice Duncan Keith. Prvi branilec Blackhawksov je odigral pol tekme, prispeval gol in podajo za uspeh s 3:2 ter izenačenje serije.

Luongo v obup spravljal Otočane
Florida in NY Islanders sta igrala drugo tekmo v dveh večerih, po 4:5 za goste v četrtek je petkov večer pripadel domačim Panterjem s 3:1. Junak tekme je bil z 41 obrambami vratar Roberto Luongo, mačke pa so vodile od 5. minute dalje, ko je že tretjič v končnici zadel Reilly Smith. Ključni zadetek je prispeval center Nick Bjugdstad, na koncu pa je uspeh s 3:1 v prazen gol potrdil branilec Dmitrij Kulikov, takoj zatem pa se je na led v Sunrisu usul dež plastičnih podgan. Na jugu Floride očitno verjamejo, da se lahko ponovi leto 1996, ko so prvič in edinkrat napredovali v končnici in to vse do velikega finala, pri čemer so bile ravno podgane simbol čudežnega podviga takrat najmlajšega kluba v ligi NHL.

Štiri točke končno zdravega Johnsona
V Tampa Bayu so navijači videli še drugo zmago Strele nad Detroitom, tokrat s 5:2. Prva zvezda tekme je bil center Tyler Johnson z 2 goloma in 2 podajama, njegov napad z Nikito Kučerovom in Alexom Killornom pa je bil nerešljiva uganka za obrambo Rdečih kril. Napad "trojčkov", ki so ga v letošnji redni sezoni pestile številne poškodbe, je zdaj v osveženi podobi (Killorn namesto Ondreja Palata) končno zdrav in v smrtonosni formi. Detroit je zdaj v resnih težavah, saj se domov vračajo z zaostankom 0:2.

Srečni zmagoviti gol Forsberga
Kot zadnja se je začela serija med Anaheimom in Nashvillom, dvema kluboma, ki sta blestela v drugi polovici sezone. Plenilci so pokazali zobe najboljšemu klubu Pacifika in ga premagali s 3:2. Na izenačeni tekmi se je ključna poteza zgodila v 51. minuti, ko je prvi napadalec Nashvilla Filip Forsberg podal v sredino, plošček pa se je od drsalke Shea Theodorja odbil mimo Johna Gibsona v mrežo.