Lance Armstrong ni padel na nobenem dopinškem testu, pokopala pa so ga zlasti pričanja njegovih nekdanjih moštvenih sotekmovalcev (na fotografiji George Hincapie), ki so razkrili, da si je
Lance Armstrong ni padel na nobenem dopinškem testu, pokopala pa so ga zlasti pričanja njegovih nekdanjih moštvenih sotekmovalcev (na fotografiji George Hincapie), ki so razkrili, da si je "kavboj" do uspehov pomagal s prepovedanimi poživili. Foto: EPA

UCI je Armstrongu zaradi očitnih dokazov, da je jemal prepovedana poživila, v ponedeljek črtala vseh sedem zmag na Dirki po Franciji. Na njegovem socialnem omrežju Twitter je bilo še v ponedeljek zapisano, da je oče petih čudovitih otrok, sedemkratni zmagovalec Toura in borec zoper raka s polnim delovnim časom ter občasni triatlonec. Le nekaj ur po UCI-jevi odločitvi so nekateri podatki na njegovem profilu "izpuhteli".

Zdaj svojim 3,38 milijona sledilcem sporoča, da skrbi za vzgojo petih otrok, da se bojuje proti raku, kolesari, teče in igra golf, ko mu čas dovoljuje.

41-letnemu Armstrongu po dopinškem škandalu grozi, da bo ostal brez lepega kupa denarja, ki ga je zaslužil v kolesarski karieri. Ameriško pozavarovalno podjetje SCA Promotions, ki mu je na račun njegovih športnih uspehov pred dopinškim razkritjem izplačalo kar 12 milijonov ameriških dolarjev, namreč razmišlja o pravnih korakih zoper njega.

"Gospod Armstrong uradno ni več zmagovalec sedmih Dirk po Franciji, zaradi tega je tudi neprimerno in nedopustno, da obdrži bonuse, ki mu jih je v preteklih letih izplačala naša družba," je dejal Jeffrey Dorougg, odvetnik podjetja SCA Promotions.

Omenjeno podjetje iz Dallasa je - po sodni obravnavi leta 2006 - Armstrongu izplačalo 7,5 milijona dolarjev za zmago na dirki po Franciji iz leta 2004. Podjetje SCA Promotions je tedaj zadržalo nagrado zaradi suma o dopinških kršitvah.