Alberto Contador je naredil velik korak k skupni zmagi. Foto: EPA
Alberto Contador
Alberto Contador je 700 metrov pred ciljem z neverjetnim pospeškom strl Chrisa Frooma. Vse kaže, da bo Španec tretjič zmagovalec Vuelte. Prav neverjetno, saj je še pred enim mesecem kazalo, da zaradi poškodbe sploh ne bo nastopil na dirki. Foto: EPA
Contador še povečal prednost

Froome je na 158 km dolgi kraljevski etapi (San Martin del Rey Aurelio-La Farrapona), na kateri je kolesarje čakalo pet vzponov, vključno s ciljnim na 1705 m visoko La Farrapono, zaostal 15 sekund. Zdelo se je, da bo Britanec edini, ki bo držal Contadorjev ritem, potem ko je duo ušel pet kilometrov pred ciljem, toda Contador je pospešil tako silovito, da si je v nekaj sekundah privozil od 20 do 30 metrov prednosti. Tretji je bil Alessandro De Marchi, ki je bil večino zadnjega vzpona v vodstvu.

Prednost narasla na več kot minuto in pol
Španski šampion je s tem samo potrdil, da je v izjemni formi in da mu očitno nihče ne more vzeti tretje zmage na Dirki po Španiji. V skupnem seštevku ima pred Alejandrom Valverdejem (na četrtem mestu je zaostal 55 sekund) minuto in 36 sekund prednosti. Froome na tretjem mestu zaostaja še tri sekunde več.

Brambilla in Rovni sta se stepla
Italijan Gianluca Brambilla in Rus Ivan Rovni (Contadorjev pomočnik) sta bila v skupini ubežnikov, ko sta se sporekla in se (med vožnjo, seveda) začela odrivati. Komisija je pretep takoj obravnavala in čez pol ure oba izključila z dirke. Posebej za Brambillo je bilo to boleče, saj je bil na začetku zadnjega vzpona z Alessandrom de Marchijem in Woutom Poelsom v vodstvu, ko je z avtomobilom mimo pripeljal komisar dirke in mu sporočil, da je dirke zanj konec. Italijan je v solzah zapeljal k robu ceste. Tony Martin je pred štartom odstopil, saj se želi pripraviti na svetovno prvenstvo.