Jack Haig  se je veselil prve zmage med profesionalci. Foto: EPA
Jack Haig se je veselil prve zmage med profesionalci. Foto: EPA

Haig je zadnjih 20 km prekolesaril sam. Drugo mesto je osvojil Wout Poels, tretji pa je bil Bob Jungels. Rumeno majico je po predzadnji etapi oblekel Belgijec Dylan Teuns, ki ima pred Rafalom Majko šest sekund prednosti.

23-letni Avstralec Haig, ki je dobro dirkal tudi na letošnji Dirki po Sloveniji (kraljevsko etapo je končal na tretjem mestu in bil tudi skupno tretji), je s tem slavil svojo največjo zmago kariere, za njegovo ekipo Orica-Scott pa je to 24. zmaga letošnje sezone. Eno je prispeval tudi Luka Mezgec.

40 km pred ciljem je napadel Jan Tratnik in nekaj kilometrov bežal, a so ga zasledovalci pod taktirko ekipe BMC ujeli. Od Slovencev je bil prvi v cilju Simon Špilak, ki je na 43. mestu zaostal osem minut in pol.

Kristijan Koren in Luka Mezgec sta odstopila. Peter Sagan je v zadnjem delu gorske etape omagal na enem od strmih klancev in se poslovil od rumene majice, saj je zaostal skoraj 16 minut. Dirka po Poljski se bo v petek končala s 132 km dolgo etapo, ki bo imela sedem vzponov.

Campanaerts evropski prvak v kronometru
Na evropskem kolesarskem prvenstvu v Herningu je med člani prvak v kronometru postal Belgijec Victor Campenaerts. Za glavnega favorita je na 46 kilometrov dolgi progi veljal Poljak Maciej Bodnar, zmagovalec kronometra v predzadnji etapi letošnjega Toura, a se je moral zadovoljiti s srebrno kolajno. Zaostal je dve sekundi.

Bronasto kolajno je osvojil Irec Ryan Mullen. Nastopilo je le 34 kolesarjev, med njimi pravih zvezdnikov ni bilo. Pri ženskah je bila najhitrejša Nizozemka Ellen Van Dijk, pri mlajših članih pa Danec Kasper Asgreen. Slovenija je imela svojega predstavnika le pri članih do 23 leta, Izidor Penko je bil 22.