Izagirre je v izjemno napetem zaključku le za dve sekundi prehitel Barta De Clercqa. Foto: EPA
Ion Izagirre
Ion Izagirre je z odlično vožnjo na čas dosegel skupno zmago. Foto: EPA

Izagirre je bil pred današnjo zadnjo etapo v skupini razvrstitvi na osmem mestu z 11 sekundami zaostanka za Kolumbijcem Sergiem Luisom Henaom (Sky). Čeprav je v cilju za zmagovalcem Bialoblockim zaostal minuto in 24 sekund, je to zadostovalo za končno zmago. Drugo mesto je z dvesekundnim zaostankom osvojil Belgijec Bart De Clerq, medtem ko je njegov rojak Ben Hermans za Špancem zaostal tri sekunde. Henao, ki je bil v zadnji etapi v rumeni majici, je kronometer končal šele na 48. mestu, tako da je v skupni razvrstitvi padel na osmo mesto.

Najboljši slovenski kolesar na Dirki po Poljski je bil Matej Mohorič (Cannondale-Garmin), ki je osvojil 70. mesto, v današnjem kronometru je bil 94., Grega Bole (CCC Sprandi Polkowice) se je moral zadovoljiti s 73. mestom in 106. v kronometru, medtem ko je bil Luka Mezgec (Giant-Alpecin) v končni razvrstitvi 92., v kronometru pa 70.