Joaquim Rodriguez je spet dokazal, da je mojster v vožnji v strm klanec. Na letošnji Vuelti je slavil drugo etapno zmago. Foto: EPA
Joaquim Rodriguez in Alberto Contador
Alberto Contador je na zadnjem klancu sprožil nekaj napadov, toda Rodrigueza z menjavo ritma ni zlomil, na koncu pa je zaostal osem sekund. V boju za končno zmago to ne pomeni prav veliko. Foto: Reuters

Slikovita 12. etapa (190 km) v Galiciji, ki je potekala ob Atlantiku, je bila večji del ravninska, toda končala se je s spektakularnim 1,9-kilometrskim vzponom na Mirador de Ezaro, ki je prvič na trasi Vuelte. Klanec je brutalen, saj naklon redno presega 20 odstotkov in je tako primerljiv z zloglasnim Anglirujem.

Odločilna akcija Purita 200 m pred ciljem
V boju za etapno zmago sta na koncu ostala le vodilna na dirki Rodriguez in Contador. "Purito" je potrdil, da mu bolj ustrezajo strmi klanci in je dobrih 200 metrov pred ciljem silovito pospešil in ušel Contadorju. Tretji je v cilj prišel Alejandro Valverde, četrti Robert Gesink, Froome pa je bil peti.

Četverica 115 km v begu
V begu so bili dolgo Amael Moinard, Cameron Meyer, Mikel Astarloza in Kevin De Weert. Četverica je pobegnila po 75 kilometrih in si privozila že več kot sedem minut prednosti, še 30 kilometrov pred ciljem pa je imela več kot štiri minute naskoka pred glavnino. Toda ob vznožju ciljnega klanca je bilo njihovega bega konec.

Contador za rdečo majico zaostaja 13 sekund
V skupnem seštevku ima po drugi etapni zmagi na letošnji Vuelti Rodriguez, ki je v sredo presenetljivo dobro odpeljal kronometer in za sekundo ubranil rdečo majico, zdaj ima 13 sekund prednosti pred Contadorjem in 51 pred Froomom.

Vilagarcia de Arousa-Mirador de Ezaro:
1. J. RODRIGUEZ ŠPA 4:42:32 2. A. CONTADOR ŠPA +0:08 3. A. VALVERDE ŠPA 0:13 4. R. GESINK NIZ 0:20 5. C. FROOME VB 0:23 6. D. MORENO ŠPA 0:23 7. I. ANTON ŠPA 0:27 8. N. ROCHE IRS 0:31 9. P. NIEMIEC POL 0:33 10. G. VERDUGO ŠPA 0:36