Simon Špilak ima 78 točk in je še naprej edini slovenski kolesar s točkami. Foto: EPA

Prekmurec bi bil gotovo še višje, če ne bi imel v kronometru na dirki po Baskiji velike smole, že takoj po tem, ko je zapeljal s štartne rampe, se mu je okvarilo kolo, na novo pa je nato moral čakati kar nekaj časa. Bil je sicer kolesar, ki je ves čas dirke kazal odlično pripravljenost in je bil glavni pomočnik Joaquimu Rodriguezu, zato si lahko lasti tudi veliko zaslug za končno zmago Španca. Sam je kronometer končal na 27. mestu, dirko pa na 12., če ne bi bilo smole, bi najbrž končal celo na stopničkah.

Na lestvici je vodstvo obdržal Avstralec Richie Porte (Sky), ki ima 303 točke in še vedno veliko prednost 70 točk pred Norvežanom Alexandrom Kristoffom, tretji je Britanec Geraint Thomas. Na četrto se je z 11. prebil Kolumbijec Nairo Quintana, Rodriguez pa je s 64. napredoval na deseto mesto.

Špilak ima 78 točk in je še naprej edini slovenski kolesar s točkami.